Кафедра геоморфології та палеогеографії

  • Про кафедру
  • Співробітники
  • Навчальні курси
  • Викладацький розклад
  • Методичні матеріали
  • Новини
Кафедра геоморфології і палеогеографії створена у 1950 році (до 2000 р. – кафедра геоморфології). Провідні наукові напрями досліджень кафедри наступні: регіональний геоморфологічний і палеогеографічний аналіз (проф. Ярослав Кравчук, проф. Андрій Богуцький, проф. Ліда Дубіс, доц. Мирослав Іваник, доц. Роман Гнатюк, доц. Андрій Яцишин); інженерна геоморфологія (проф. Ярослав Кравчук, доц. Віталій Брусак, доц. Павло Горішний, доц. Галина Байрак, доц. Оксана Колтун); палеогеографія плейстоцену (проф. Андрій Богуцький, доц. Роман Дмитрук, доц. Андрій Яцишин); динаміка сучасних рельєфоутворювальних процесів (проф. Ярослав Кравчук, доц. Віталій Брусак, доц. Роман Гнатюк); інтерпретація аерофото- і космічних знімків для вивчення рельєфу (проф. Ярослав Кравчук, доц. Галина Байрак); природоохоронне проектування (проф. Ярослав Кравчук, доц. Віталій Брусак, доц. Роман Гнатюк); історико-географічні дослідження (проф. Ярослав Кравчук).

Кафедра є випусковою зі спеціальності “Географія” (спеціалізації) 7.070504 Геоморфологія”, “Палеогеографія плейстоцену”. Після захисту дипломної роботи випускникам присвоюють кваліфікацію “Географ-геоморфолог. Викладач”, магістерської – “Магістр у галузі геоморфології і палеогеографії”.

На кафедрі працюють 14 викладачів, 2 наукових співробітники та 5 працівників навчально-допоміжного персоналу. При кафедрі діють навчальна лабораторія тематичного картографування; науково-дослідна лабораторія iнженерно-географічних природоохоронних і туристичних досліджень (НДЛ-51); кабінети геоморфології та палеогеографії і геоморфологічної карти.

Співробітники

в.о. завідувача кафедриДУБІС Лідія Францівнав.о. завідувача кафедри
професорБОГУЦЬКИЙ Андрій Боніфатійовичпрофесор
професорКРАВЧУК Ярослав Софроновичпрофесор
доцентБАЙРАК Галина Ростиславівнадоцент
доцентБРУСАК Віталій Пилиповичдоцент
доцентГНАТЮК Роман Михайловичдоцент
доцентГОРІШНИЙ Павло Михайловичдоцент
доцентДМИТРУК Роман Ярославовичдоцент
доцентІВАНИК Мирослав Богдановичдоцент
доцентКОЛТУН Оксана Володимирівнадоцент
доцентЯЦИШИН Андрій Михайловичдоцент
асистентТОМЕНЮК Олена Михайлівнаасистент
інженерШЕВЧУК Оксана Михайлівнаінженер
аспірантМИСАК Максим Петровичаспірант
аспірантПАНІВ Оксана Русланівнааспірант

1 курс

2 курс

3 курс

4 курс

5 курс

Викладацький розкладМетодичні матеріали

Запрошуємо 27–29 вересня 2019 р. на навчально-пізнавальну екскурсію по каньйону Дністра!

13.09.2019 | 14:01

27–29.09.19 для студентів географічного факультету проводитиметься навчально-пізнавальна екскурсія по каньйону Дністра. Програмою екскурсії передбачене відвідання декількох мальовничих куточків каньйону, пам’ятки природи “Дівочі сльози”, відслонень відкладів девону, крейди, неогену та антропогену.
Програма екскурсії:
27.09. – заїзд та розташування на Дністерському географічному стаціонарі;
28.09. – автобусна екскурсія по каньйону Дністра;
29.09. – від’їзд до Львова.
Реєстрація учасників екскурсії проводитиметься в ауд. 45 (кафедра геоморфології і палеогеографії) до 24.09 включно.

Корисні поради для учасників екскурсії:
1) дістатися стаціонару пропонується централізовано поїздом Львів–Рахів, який доставить до станції Івано-Франківськ, а далі автобусом до...

Читати »

Оголошується прийом статей до збірника наукових праць «Проблеми геоморфології і палеогеографії Українських Карпат і прилеглих територій», Вип. 9

13.12.2018 | 13:32

Кафедра геоморфології і палеогеографії Львівського національного університету імені Івана Франка оголошує прийом статей до збірника наукових праць «Проблеми геоморфології і палеогеографії Українських Карпат і прилеглих територій», Вип. 9.
  Інформаційний лист

Читати »

Про відкриття у Львівському національному університеті спеціалізації «Екологічна та інженерна геоморфологія і палеогеографія»

28.11.2018 | 12:57

У світлі сучасних вимог і завдань МОН України, одним із найважливіших  завдань будь-якої науки є розвиток її прикладних напрямів з метою практичного використання існуючих наукових знань. Екологічна та інженерна геоморфологія – напрями в геоморфології, що вивчають рельєф поверхні Землі як головний компонент сучасних і давніх природних та природно-господарських систем.
Першим важливим напрямом екологічної та інженерної геоморфології є вивчення сучасних і давніх небезпечних рельєфотворчих процесів, що безумовно були і є визначальними для проживання людей, функціонування природних і природно-господарських систем. Сучасні геоморфологічні процеси, їх...

Читати »

Професору кафедри геоморфології і палеогеографії Андрію Боніфатійовичу Богуцькому присвоєно почесне звання “Заслужений діяч науки і техніки України”

12.10.2018 | 14:36

23 серпня 2018 р. Президент України Петро Порошенко підписав указ№241/2018 “Про відзначення державними нагородами України з нагоди Дня незалежності України”, а 11 жовтня 2018 р. на урочистому засіданні Вченої ради з нагоди Дня Університету професору кафедри геоморфології і палеогеографії Богуцькому Андрію Боніфатійовичу вручили найвищу державну нагороду “Заслужений діяч науки і техніки України”! Науково-педагогічний колектив кафедри та студентство факультету щиро вітає професора з цією високою відзнакою!
Шановний Андрію Боніфатійовичу, бажаємо Вам міцного здоров’я, енергії, високих наукових здобутків, здібних учнів та ще ширших перспектив!

Читати »