Кафедра раціонального використання природних ресурсів і охорони природи

  • Про кафедру
  • Співробітники
  • Навчальні курси
  • Викладацький розклад
  • Методичні матеріали
  • Історія кафедри
  • Новини
  • Оголошення

Кафедра готує бакалаврів, спеціалістів і магістрів зі спеціальності 8.070502 “Географія”. Після захисту дипломної роботи випускникам присвоюють кваліфікацію “Географ. Викладач географії, основ економіки та екології”, магістерської – Магістр географії. Раціональне використання природних ресурсів і охорона природи.”

Кафедра розвиває такі напрямки наукових досліджень: еколого-економічні та еколого-географічні проблеми природокористування (проф. С. Кукурудза, доц. М. Сиротюк, доц. І. Рожко, доц. І. Койнова, доц. П. Теліш), моніторинг, метризація та екологічна оцінка ландшафтних систем (проф. С. Кукурудза, проф. З. Гамкало, доц. Б. Сенчина, доц. Ф. Кіптач), екологічні та соціоекологічні проблеми (проф. С. Кукурудза, проф. М. Назарук, доц. М. Сиротюк, доц. О. Перхач), антропогенна трансформація ландшафтів (проф. П. Штойко, доц. Ф. Кіптач, доц. І. Койнова, доц. Н. Блажко), історико-географічні дослідження (проф. С. Кукурудза, проф. М. Назарук, доц. П. Штойко, доц. О. Перхач).
При кафедрі діє аспірантура, випускники якої мають можливість отримати науковий ступінь кандидата географічних наук за спеціальністю 11.00.11 – Конструктивна географія і раціональне використання природних ресурсів.

На кафедрі працюють 11 викладачів та 5 працівників науково-допоміжного персоналу. При кафедрі діють навчальна лабораторія екологічної експертизи та кабінет охорони природи.
Кафедра РВПР і ОП підтримує партнерські відносини з Департаментом охорони навколишнього природного середовища у Львівській області, Інститутом екології Карпат НАН України, національними природними парками – Карпатським, Гуцульщиною, Яворівським, Шацьким, Карпатським біосферним заповідником, заповідником „Розточчя”, регіональним ландшафтним парком “Знесіння”, численними вищими навчальними закладами та громадськими організаціями України. Укладені угоди про співпрацю з Католицьким університетом м. Любліна і Вищою школою екології та управління м. Варшава (РеспублікаПольща).
При кафедрі активно діє Громадська екологічна організація “Екопоступ” та студентські екологічні гуртки.

Співробітники

завідувачРОЖКО Ігор Михайловичзавідувач
професорКУКУРУДЗА Семен Іллічпрофесор
професорНАЗАРУК Микола Миколайовичпрофесор
доцентБЛАЖКО Наталія Богданівнадоцент
доцентКОЙНОВА Ірина Богданівнадоцент
доцентПЕРХАЧ Оксана Романівнадоцент
доцентСЕНЧИНА Богдана Володимирівнадоцент
доцентТЕЛІШ Павло Степановичдоцент
старший лаборантКРУК Дарія Євгенівнастарший лаборант
аспірантБОТА Олегаспірант
аспірантГАЛЯНТА Лідія Андріївнааспірант
аспірантПОЛЯНСЬКИЙ Юрій Серійовичаспірант
аспірантШТОЙКО Регіна Ігорівнааспірант

1 курс

2 курс

3 курс

4 курс

5 курс

6 курс

Викладацький розкладМетодичні матеріали

Історія кафедри

Кафедра раціонального використання природних ресурсів і охорони природи (РВПР і ОП) на географічному факультеті Львівського національного університету імені Івана Франка створена у 1988 р. згідно з наказом ректора № 658 від 20 квітня 1988 р.
У різний час на кафедрі працювали відомі вчені: доктор біологічних наук, доктор гоноріс кауза професор Степан Стойко; академік УААН, професор Федір Палфій; доктор географічних наук, професор Георгій Бачинський; доктор медичних наук, професор Алік Маненко; доктор юридичних наук, професор Світлана Кравченко; доктор біологічних наук, професор Платон Третяк; кандидат геолого-мінералогічних наук Віктор Огоноченко.

Захист курсових робіт на природоохоронну тематику відбувся на кафедрі раціонального використання природних ресурсів і охорони природи

30.11.2022 | 09:00

29 листопада 2022 року відбувся захист курсових робіт студентів групи ГРФ-42.
Було представлено широкий спектр студентських наукових досліджень на природоохоронну тематику. Студенти представили результати своїх досліджень протягом навчання на кафедрі на актуальну тематику: оптимізація природокористування на територіях об’єктів ПЗФ України, геоекологічні наслідки військових дій та соціоекологічні проблеми міст України, новітні підходи до розв’язання екологічних проблем.
Щиро вдячні студентам за цікаві доповіді та бажаємо продовжувати свої наукові дослідження з врахуванням отриманих побажань.

Читати »

Аспірант кафедри раціонального використання природних ресурсів і охорони природи Юрій Полянський – учасник та організатор IV Міжнародної школи для молодих вчених з міської геополітики

25.10.2022 | 13:25

Аспірант кафедри раціонального використання природних ресурсів і охорони природи Юрій Полянський взяв участь та долучився до організації IV Міжнародної школи для молодих вчених з міської геополітики у рамках міжнародного проєкту «Українські міста на лінії геополітичного розлому: міська ідентичність, геополітика та міська політика». Школа пройшла 9 -12 жовтня у Львові. Оганізаторами виступили кафедра економічної та соціальної географії КНУ імені Тараса Шевченка, кафедра соціології та суспільної географії Університету Осло та Інститут міста Львівської міської ради.
Загальна тематика Школи стосувалася урбаністичного погляду на російську...

Читати »

Відійшов у вічність професор кафедри раціонального використання природних ресурсів і охорони природи Семен Ілліч Кукурудза

28.09.2022 | 15:06

Із сумом повідомляємо, що 27 вересня 2022р. на 80 році життя відійшов у вічність  професор кафедри раціонального використання природних ресурсів і охорони природи Кукурудза Семен Ілліч – відомий дослідник-науковець у галузі охорони природи, теорії і методики ландшафтознавства, гідроекології, історії географії, викладач, людина прекрасної душі, відкритого і доброго серця.
Починаючи з 1965р. і до сьогоднішнього дня, життя Семена Ілліча було пов’язане з географічним факультетом Львівського національного університету. Спочатку став студентом, далі – інженером, науковим співробітником, асистентом, доцентом, професором.
Семен Ілліч стояв...

Читати »

Еко-освітній тренінг в рамках проєкту “Підтримка впровадження Стратегіі охорони довкілля в Тростянецькій громаді Львівської області” від доц. кафедри раціонального використання природних ресурсів і охорони природи Блажко Н.Б.

20.07.2022 | 16:04

16 липня 2022 р. доцентка кафедри раціонального використання природних ресурсів і охорони природи Блажко Н.Б. провела інтерактивний еко-освітній тренінг в рамках проєкту «Підтримка впровадження Стратегіі охорони довкілля в Тростянецькій громаді Львівської області», що реалізується за підтримки Європейського союзу /European Union in Ukraine та Міжнародний фонд “Відродження” в рамках грантового компоненту проєкту EU4USociety.
Захід пройшов у селі Заклад Тростянецької сільської ради Стрийського району Львівської області, на території Парку – пам’ятки садово-паркового мистецтва XVIII ст., що має вагоме природно-охоронне, туристично-рекреаційне, реабілітаційне значення.
Участь у...

Читати »

Вручення дипломів випускникам бакалаврату кафедри раціонального використання природних ресурсів і охорони природи

15.07.2022 | 15:23

14 липня 2022 року вручення дипломів бакалавра географії розпочали з хвилини мовчання… Дякуємо нашим випускникам за те, що у такий складний час не опустили руки, а вибрали активну позицію – вчилися, волонтерили, наближаючи своїми добрими справами нашу перемогу.
Успіхів Вам у всіх починаннях! Фахівці географи потрібні завжди : і в мирний час, і у воєнний, і для післявоєнного відновлення України. Будьте наполегливими, чесними, відповідальними.
Не прощаємось із вами – запрошуємо усіх Вас в магістратуру!

Читати »

Оголошення