Кафедра раціонального використання природних ресурсів і охорони природи

  • Про кафедру
  • Співробітники
  • Навчальні курси
  • Викладацький розклад
  • Дослідження
  • Методичні матеріали
  • Історія кафедри
  • Новини

Кафедра раціонального використання природних ресурсів і охорони природи готує фахівців за освітніми програмами бакалавр та магістр денної форми навчання спеціальності “Географія”. Кафедра забезпечує викладання кількох нормативних курсів для спеціальностей 106 “Географія”, 014 “Середня освіта (Географія)”, 103 “Науки про Землю”, а також спеціальності 183 “Технології захисту навколишнього середовища”. Зокрема: “Основи екології”, “Екологія”, “Екологія та освіта для сталого розвитку” (доц. І. Койнова); “Біогеографія і геоботаніка” (доц. Н. Блажко), “Біогеографія і охорона природи” (доц. І. Рожко); „Раціональне природокористування” (доц. І. Рожко), “Адаптація до змін клімату”, (доц. І. Койнова), “Концептуальні засади філософії довкілля” (доц. П. Теліш), “Екологічні технології”, (доц. І. Рожко), для яких розроблені навчальні на навчально-методичні посібники.

Наукові інтереси співробітників кафедри: доцент І. Рожко – раціональне природокористування та охорона природи, екологічний туризм; організація рекреаційної діяльності й еколого‐географічні проблеми гірських територій; еколого‐економічні аспекти сталого розвитку територій; доцент І. Койнова – екологічна освіта і культура, антропогенний вплив і трансформація геосистем, збалансований розвиток територій, екологічний менеджмент, поводження з відходами; доцент Н. Блажко – еколого‐географічні проблеми водно-болотяних територій, ревіталізація геосистем, екологічний контроль та екологічна інфраструктура; доцент Б. Сенчина – збереження біорізноманіття, проблеми функціонування природо-заповідних територій, біогеографія; доцент О. Перхач – охорона та використання водних ресурсів, екологія людини, історико-географічні дослідження; доцент П. Теліш – стале лісокористування, відновлювана енергетика; асистент С. Зюзін – проблеми оцінки рекреаційного потенціалу Українських Карпат, метризація геосистем.

При кафедрі активно діє студентський науковий екологічний гурток, керівниками якого є доценти І. Койнова, І. Рожко, Б. Сенчина, завідувач лабораторії С. Зюзін. Важливе завдання гуртка – практична, теоретична та екопросвітницька природоохоронна діяльність. Студенти кафедри беруть участь у наукових дослідженнях, результати яких доповідають на конференціях в т. ч. й міжнародних, публікують статті, неодноразово ставали переможцями і призерами олімпіад та конкурсів наукових робіт. Кращі студенти продовжують навчання в аспірантурі.

На кафедрі працюють: завідувач кафедри доцент І. Рожко (з 2018 р.), доценти Б. Сенчина, І. Койнова, Н. Блажко, П. Теліш, О. Перхач, к. геогр. н., асистент С. Зюзін. На штатних посадах навчально‐допоміжного персоналу кафедри працюють: завідувач лабораторії екологічної безпеки ландшафту, к. геогр. н. с. Зюзін, ст. лаборант Д. Крук та інженер навчальної лабораторії – Л. Крук.

Викладачі, співробітники, аспіранти та студенти кафедри опублікували понад 1100 наукових праць, зокрема 40 монографій (в тому числі іноземними мовами), понад 70 підручників, навчальних і навчально‐методичних посібників, атласів, словників, довідників. Значним підсумком наукового доробку кафедри стала монографія «Львівська область: природні умови та ресурси» за загальною редакцією доктора географічних наук, професора М.М. Назарука. Монографія, обсягом 592 сторінки, видана у 2018 р. до 30-річного ювілею кафедри.

Співробітники

завідувачРОЖКО Ігор Михайловичзавідувач
доцентБЛАЖКО Наталія Богданівнадоцент
доцентКОЙНОВА Ірина Богданівнадоцент
доцентПЕРХАЧ Оксана Романівнадоцент
доцентСЕНЧИНА Богдана Володимирівнадоцент
доцентТЕЛІШ Павло Степановичдоцент
асистент (сумісник)ЗЮЗІН Святослав Юрійовичасистент (сумісник)
старший лаборантКРУК Дарія Євгенівнастарший лаборант
аспірантБОТА Олегаспірант
аспірантГАЛЯНТА Лідія Андріївнааспірант
аспірантПОЛЯНСЬКИЙ Юрій Серійовичаспірант
аспірантШТОЙКО Регіна Ігорівнааспірант

1 курс

2 курс

3 курс

4 курс

5 курс

6 курс

Викладацький розклад



Методичні матеріали

Дослідження

Нагороди, подяки

 

Грамоти студентів

Сертифікати студентів

Історія кафедри

Кафедра раціонального використання природних ресурсів і охорони природи (РВПР і ОП) на географічному факультеті Львівського національного університету імені Івана Франка створена у 1988 р. згідно з наказом ректора № 658 від 20 квітня 1988 р.
У різний час на кафедрі працювали відомі вчені: доктор біологічних наук, доктор гоноріс кауза професор Степан Стойко; академік УААН, професор Федір Палій; доктор географічних наук, професор Георгій Бачинський; доктор медичних наук, професор Алік Маненко; доктор юридичних наук, професор Світлана Кравченко; доктор біологічних наук, професор Платон Третяк; кандидат геолого-мінералогічних наук Віктор Огоноченко.

22 жовтня 2024 р. викладачі кафедри раціонального використання природних ресурсів та охорони природи організували для студентів навчально-екоосвітню поїздку на об’єкти поводження з побутовими відходами у м. Львові

23.10.2024 | 15:31

22 жовтня 2024 р. викладачі кафедри раціонального використання природних ресурсів та охорони природи доценти Ірина Койнова, Наталія Блажко та завідувач кафедри доцент Ігор Рожко організували для студентів навчально-екоосвітню поїздку на об’єкти поводження з побутовими відходами у м. Львові.
В рамках вивчення дисциплін: «Життя в стилі ЕКО» (ДВВС, 2 курс), «Екологічний контроль» (Грф-42с), «Технології поводження з відходами» (ГрЕМ-11с) студенти відвідали Львівську міську станцію компостування органічних відходів, Грибовицьке сміттєзвалище, де
проходить успішна рекультивація та навчальний центр поводження з відходами ЛКП “Адміністратор послуги з...

Читати »

Літня школа сталого розвитку “SustainMV”, Штральзунд (Німеччина)

15.10.2024 | 13:26

Студентки 4 курсу предметної спеціальності 106 Географія кафедри раціонального використання природних ресурсів і охорони природи Піцишин Вікторія і кафедри геоекології та фізичної географії Смолінська Анастасія взяли участь в науковій літній школі сталого розвитку у місті Штральзунд (Німеччина), яка відбувалась з 2 по 13 вересня 2024 року.
Літню школу організували та проводили: Грайсфульдський університет, Ростоцький університет, Ростоцький університет музики та драми, Університет прикладних наук: технології, бізнесу і дизайну у Вісмарі, Штральзундський університет прикладних наук, Нойбрандербурзький університет прикладних наук.
Під час програми студентки отримали...

Читати »

Доц. кафедри раціонального використання природних ресурсів і охорони природи Павло Теліш – учасник Українського урбаністичного форуму Суспільство і простір

16.09.2024 | 16:57

13-14 вересня 2024 р. доц. кафедри раціонального використання природних ресурсів і охорони природи Теліш П.С. взяв участь в Українському урбаністичному форумі Суспільство і простір, який проходив у Чернівцях.
Цьогорічний форум проходив за такими головними напрямками:

«Суспільство і простір: сьогодення і майбутнє українських міст»;
«Містопланування в умовах війни: виклики та завдання»;
«Деколонізація та міський простір: переосмислення національного спадку та репрезентація пам’яті».

Крім цього на різних локаціях форуму відбувалися ще ціла низка цікавих урбаністичних подій.

Читати »

Розпочався економіко-географічний розділ навчальної комплексної практики студентів 2 курсу ОПП «Економічна і соціальна географія»

22.06.2024 | 13:07

У рамках практики студенти досліджують господарський комплекс м. Дубляни; зосереджують увагу на розвиток сфер послуг, промисловості, сільського господарства, сфери транспортно-логістичних послуг поселення і складського господарства; набувають навички польових економіко-географічних досліджень; розвивають вміння укладання суспільно-географічних профілів головних вулиць поселення і виконання функціонально-територіального зонування досліджуваної території тощо. Науковий керівник практики – асист. Любов Котик.
Особлива увага на практиці присвячена вивченню сільського господарства, як загалом, так і особливостей його провадження у межах м. Дубляни. Фахівцями-практиками з цього питання є доц. Ігор Рожко –...

Читати »

Географи на святкуванні 30-річчя РЛП «Знесіння»

06.12.2023 | 15:31

2 грудня 2023 року виповнилось 30 років з часу заснування регіонального ландшафтного парку «Знесіння» у Львові.
Цій даті було присвячено науково-практичну конференцію «Збереження та охорона унікальних природно-історичних комплексів РЛП «Знесіння», яка відбулась в конференц-залі сусіднього з парком готелю «Кавалєр».
Безпосередньо у роботі конференції взяли участь викладачі і студенти кафедри раціонального використання природних ресурсів та охорони природи, кафедри туризму, кафедри геоморфології і палеогеографії та кафедри геоекології і фізичної географії.
Від імені географічного факультету поздоровили колектив парку «Знесіння» доцент Євген Тиханович і доцентка Ірина...

Читати »