Про факультет
Відео-презентація географічного факультету
Відеопрогулянка корпусами ЛНУ ім. Івана Франка. Географічний факультет
Матеріально-технічне забезпечення географічного факультету – відео для студентів та викладачів
Стратегія розвитку
Стратегія розвитку географічного факультету на 2020-2025 роки
Звіти декана
Звіт про навчально-виховну та наукову роботу на географічному факультеті за 2016-2021 роки
Презентація звіту декана В. Біланюка про навчально-виховну та наукову роботу на географічному факультеті за 2016-2021 роки
Звіт про навчально-виховну та наукову роботу на географічному факультеті за 2011-2015 роки
Вітальне слово
Вітаю Вас на інтернет-сторінці географічного факультету !
У Львівському університеті географія була предметом викладання від початку його заснування (1661). До цього географію вивчали у братських українських і латинських школах.
Предтечею географії у Львівському університеті справедливо вважаємо австрійського вченого Бальтазара Гаккета, який у 1787-1805 рр. працював професором на кафедрі «Історії природи з фізичною географією, технологією і рільництвом» медичного факультету.
Інституційна історія географії розпочата у 1882 році, коли вийшов наказ цісаря Франца Йосифа про створення кафедри географії при філософському факультеті університету, а з 1883 року розпочато підготовку географів в університеті.
Впродовж 140 річного періоду географія має складну історію, нерозривно пов’язану з історією Львівського університету, історією Австро-Угорської монархії, ЗУНР, Польщі та незалежної України.
Становлення й розвиток географії у Львівському університеті пов’язані з такими відомими постатями, як Антоній Реман, Євгеніуш Ромер, Август Ціргоффер, Станіслав Павловський, Григорій Величко, Степан Рудницький, Юрій Полянський, Олена Степанів, Петро Цись, Пилип Бучило, Каленик Геренчук, Опанас Ващенко, Гаврило Міллер, Федір Заставний, Богдан Муха, Мирон Кіт, Анатолій Мельник, Семен Кукурудза, Олег Шаблій та багатьма іншими.
Ми пам’ятаємо і цінуємо власну історію, тому безмежно поважаємо кожного, хто у свій час вчився та працював на географічному факультеті. Лише за останні десять років (факультет закінчили) випущено 3268 бакалаврів, 977 спеціалістів і 1165 магістрів – разом 5410 випускників.
Наші випускники є гордістю географічного факультету та університету. Серед них є чимало вчених та педагогів, керівників наукових, освітніх, державних та громадських організацій. Наші випускники долучаються до розвитку факультету, вболівають за майбутнє факультету, університету, України.
Сьогодні географічний факультет – це гнучка і динамічна освітня екосистема з усталеними науковими цінностями, це півторатисячний колектив студентів, викладачів і співробітників, який у 140-річний ювілей приймає та готовий витримати численні виклики.
На географічному факультеті функціонує дев’ять кафедр: геоекології і фізичної географії, економічної і соціальної географії імені професора Олега Шаблія, геоморфології і палеогеографії, раціонального використання природних ресурсів і охорони природи, географії України, ґрунтознавства і географії ґрунтів, конструктивної географії і картографії, туризму, готельно-ресторанної справи та харчових технологій. Кафедри факультету здійснюють підготовку фахівців за спеціальностями “Середня освіта”, “Екологія”, “Науки про Землю”, “Географія”, “Готельно-ресторанна справа”, “Туризм і рекреація”, “Харчові технології”, “Технології захисту навколишнього середовища”.
На факультеті працюють понад 100 науково-педагогічних працівників, навчаються 1300 студентів денної та заочної форми. Функціонує спеціалізована Вчена рада із захисту докторських і кандидатських дисертацій.
Практичні навички студенти отримують у науково-дослідних лабораторіях: інженерно-географічних, природоохоронних і туристичних досліджень; фізико-хімічних аналізів ґрунтів та навчальних лабораторіях: аналізу ґрунтів і природних вод; атласного і тематичного картографування; безпеки ландшафту; геоінформаційних технологій та ландшафтного планування; геоінформаційного моделювання і картографування; готельної та ресторанної справи; ландшафтного моніторингу; навчальній туристичній агенції; методики навчання географії та економіки в загальноосвітній школі; харчових технологій та ресторанного обслуговування. Під час навчальних практик, базами яких є стаціонари, розташовані у мальовничих куточках Карпат, Полісся, Розточчя та Передкарпаття, студенти пізнають особливості природи і господарства України.
Співробітники й студенти беруть активну участь у міжнародній науковій і навчальній діяльності. В рамках академічної мобільності студенти навчаються в університетах Європи, беруть участь у міжнародних практиках в Греції, Польщі, Туреччині та Болгарії. На факультеті активно працюють органи студентського самоврядування та студентська профспілка, які традиційно організовують національно-патріотичні, культурно-мистецькі, розважальні заходи та благодійні акції. Студенти факультету є членами Європейської асоціації географів EGEA, Української спілки молодих географів. Випускники факультету працюють в закладах освіти, науково-дослідних, туристичних, природоохоронних організаціях, органах державного та регіонального управління, комерційних установах.