Практика
Географічний факультет у традиціях університету завжди асоціювався з романтикою мандрівництва, доцільним у поєднанні теорії і практики у підготовці студентів під час навчальних і виробничих практик. Практика – це не лише отримання практичних навичок та умінь, але й подорожі, ознайомлення з різнотипними природними, історико-культурними й соціально-економічними об’єктами, зустрічі з працедавцями, або ж отримання запрошення на роботу.
Резонанс приємних вражень, захоплення об’єктами польових практик спонукає до перших наукових досліджень, написання студентських наукових робіт, орієнтації у наукових дослідженнях під час подальшого навчання в аспірантурі. Важливе значення мають практики у формуванні високого рейтингу факультету серед абітурієнтів, яких ваблять подорожі, високофахові польовики-дослідники під керівництвом яких проводяться дослідження різних регіонів України, організовуються практики за кордоном, що дає змогу скласти повне враження розмаїття природних та соціокультурних геосистем.
Типи практик
Географію ототожнюють з картами і планами. Основи землевимірювання, користування геодезичними приладами і складання карт студенти освоюють під час топографічної практики.
Кафедра туризму дотримується традицій у проведенні практик у формі навчально-екскурсійних турів Україною та територією Європейського союзу від Польщі й Угорщини до Італії і Франції. Під час краєзнавчої практики студенти-туризмознавці вивчають туристично-ресурсний потенціал Західного регіону України. Ці екскурсії охоплюють курортно-рекреаційні, історико-культурні, природоохоронні та інші туристично-привабливі об’єкти Західної України. Практика зі спортивно-оздоровчого туризму поєднує категорії гірських піших походів, ознайомлення з організацією діяльності спортивно-оздоровчих центрів України у поєднанні з вивченням туристичної інфраструктури Польщі. Уже десять років проводиться навчальна практика в Ойцовському національному природному парку (Респібліка Польща).
На другому курсі студенти-географи під час проходження навчальної комплексної практики в межах баз практик – стаціонарів організовують метеорологічні спостереження на метеомайданчиках, досліджують гідрологічний режим річок, вивчають особливості геологічної і геоморфологічної будови, ґрунтового і рослинного покривів, ландшафтної структури, аналізують специфіку соціальної та економічної сфери регіону,оцінюють екологічний стан території. Під час гірського розділу студенти подорожують пізнавальними і мальовничими маршрутами Чорногори.
Студенти-туризмознавці під час проходження практик вивчають об’єкти туристичної інфраструктури Львова та найпопулярніших регіонів України. Серед об’єктів вивчення – десятки турфірм, готелів міста Львова, зустрічі із провідними менеджера-ми-практиками туризму, керівниками тури-стичного господарства області та міської адміністрації. В свою чергу, студенти-екологи досліджують гідрологічний режим та гідроекологічний стан водойм, вивчають географію, ґенезу, екологію та деградаційні процеси ґрунтів, основи заповідання в межах природоохоронних територій, спектр проблем розроблення покладів корисних копалин й утилізації побутових і промислових відходів.
Отож, важливим напрямом роботи факультету залишається проведення навчальних, педагогічних і виробничих практик. Враховуючи досвід обмінних навчальних практик із Люблінським університетом ім. М. Кюрі-Склодовської, передбачено організацію аналогічних обмінів із іншими навчальними і науковими закладами Європи.
Стаціонари факультету забезпечують успішне проведення навчальних та виробничих практик.
На першому курсі студенти напряму “Географія” проходять навчальну міжзональну загальногеографічну, топографічну практики та ґрунтовий і геологічний розділи навчальної комплексної фізико-економіко-географічної практики. Особливо популярною серед студентів є навчальна міжзональна практика. Під час практики студенти долають значні відстані, приймають участь у піших екскурсіях, доводиться підніматись на круті схили й вершини, знайомляться з природними зонами України, особливостями розселення й освоєння території, сучасними формами ведення господарства, вивчають історичні та архітектурні пам’ятки Кам’янець-Подільського, Хотина, Умані, Інкермана та ін. Серед найбільш популярних навчальних екскурсій – екскурсія ландшафтним парком “Софіївка”, ознайомлення з природними особливостями й відомими курортами Кримського півострова.
Стаціонари
Стаціонари факультету забезпечують успішне проведення навчальних та виробничих практик.
Традиційними місцями проведення практик є Чорногірський та Дністровський географічні стаціонари, Шацький біолого-географічний стаціонар.
Відео по розділах практик
У відео з геологічного розділу практики розказано про основні дочетвертинні і четвертинні відклади регіону, показано способи підготовки розрізів для опису, роз’яснено послідовність описів порід.
У відео з геоморфологічного розділу практики детально розказано про річковий, ерозійний, зсувний, карстовий, структурно-денудаційний рельєф досліджуваноі територіі, а для іі загального огляду з висоти пташиного польоту використано квадрокоптер.
Зразки документів
- Бланк Договору про співпрацю між Львівським національним університетом імені Івана Франка щодо проходження практики, стажування та подальшого працевлаштування випускників Університету (doc, pdf)
- Угода на проведення практики студентів Львівського національного університету імені Івана Франка (doc, pdf)
- Зразок скерування на практику
- Щоденник практики
Накази
- Про проходження виробничих практик студентами ІІІ курсу географічного факультету денної форми навчання за освітньо-кваліфікаційним рівнем “Бакалавр” із спеціальностей: “ Географія”, “Середня освіта (Географія)”, “Науки про Землю”, “Екологія”, “Туризм”, “Готельно-ресторанна справа”, “Харчові технології”
- Про проходження виробничих практик студентами ІV курсу географічного факультету денної форми навчання за освітньо-кваліфікаційним рівнем “Бакалавр” із спеціальності: “Екологія”
- Про проходження виробничих практик студентами І курсу географічного факультету денної форми навчання за освітньо-кваліфікаційним рівнем “Магістр” із спеціальностей: “Географія”, “Середня освіта (Географія)”, “Науки про Землю”, “Екологія”, “Технологія захисту навколишнього середовища”, “Туризм”, “Готельно-ресторанна справа”
- Про проходження виробничих практик студентами ІІ року денної форми навчання географічного факультету за освітнім рівнем “Магістр” за спеціальностями: “Географія”, “Науки про Землю”, “Туризм”, “Екологія”, “Технології захисту навколишнього середовища”
- Про проходження педагогічної практики студентами ІV року денної форми навчання географічного факультету за освітнім рівнем “Бакалавр”, за спеціальністю “Середня освіта (Географія)”
- Про проходження виробничих практик студентами ІV курсу географічного факультету денної форми навчання за освітньо-кваліфікаційним рівнем “Бакалавр” із спеціальностей: “ Географія”, “ Середня освіта (Географія)”, “ Науки про Землю”
- Про проходження виробничих практик студентами ІІ року денної форми навчання географічного факультету за освітнім рівнем “Магістр” за спеціальностями: “Середня освіта (Географія)”, “Готельно-ресторанна справа”
- Про проходження навчальних практик студентів І курсу спеціальностей: “Середня освіта (Географія)”, “Географія” “Туризм”, “Готельно-ресторанна справа”, «Екологія», «Науки про Землю» географічного факультету денної форми навчання за освітньо-кваліфікаційним рівнем “Бакалавр”
- Про проходження навчальних практик студентами ІІ курсу за спеціальностями: “Географія”, “Середня освіта (Географія)”, “Туризм”, “Готельно-ресторанна справа” “Екологія” географічного факультету денної форми навчання за освітньо-кваліфікаційним рівнем “Бакалавр”
Програми практик
- Наскрізна програма практик для студентів денної та заочної форми навчання з галузі знань 18 «Виробництво та технології», спеціальність 181 «Харчові технології». – Львів : Кафедра готельно-ресторанної справи та харчових технологій ЛНУ ім. Івана Франка, 2022. – 74с.
- Наскрізна програма практик для студентів денної та заочної форми навчання з галузі знань 24 «Сфера обслуговування», спеціальність 241 «Готельно-ресторанна справа». – Львів : Кафедра туризму ЛНУ ім. Івана Франка, 2022. – 46 с.
- Наскрізна програма практик для студентів другого (магістерського) рівня вищої освіти денної та заочної форми навчання з галузі знань 24 «Сфера обслуговування», спеціальність 241 «Готельно-ресторанна справа». – Львів : Кафедра готельно-ресторанної справи та харчових технологій ЛНУ ім. Івана Франка, 2022. – 35 с.
- Робоча програма Навчальної комплексної практики для студентів 2 курсу за спеціальністю 103 Науки про Землю
- Робоча програма мікрокліматичного розділу комплексної практики (2 курс)
- Наскрізна програма практик напрямку “Географія”
- Програма метеорологічного практикуму на метеостанції Розтоцького геофізичного стаціонару в смт Брюховичі та графік одноденного метеорологічного практикуму
- Робоча програма Практика навчальна ознайомча для студентів 2 курсу географічного факультету на 2020-2021 н.р. за спеціальністю 106 Географія
- Робоча програма Практика навчальна міжзональна загальногеографічна для студентів 2 курсу географічного факультету на 2019-2020 н.р. за спеціальністю 106 Географія
- Робоча програма Практика навчальна комплексна для студентів 2 курсу географічного факультету на 2020-2021 н.р. за спеціальністю 106 Географія
Методичні матеріали
- Лаврук М.М. Педагогічна та асистентська практика студентів-географів: навчально-методичний посібник / Укладач: М.М. Лаврук. – Львів: ЛНУ імені Івана Франка, 2014. – 126 с.
- Карпенко Н.І., Кравчук Я.С., Іваник М.Б. Геоморфологічний розділ навчальної комплексної фізико-економіко-географічної практики для студентів географічного факультету спеціальності 6.040104 “Географія”. Методичні вказівки. – 2012. – 80 с.
ЗВІТ про результати проведення навчальних практик у 2019-2020 навчальному році
Фотозвіти про практики
- Чорногірський географічних стаціонар (навчальні практики студентів денної та заочної форми навчання напрямів “географія”, “екологія”, “туризм”, навчальні практики студентів інших ВУЗів України та обмінна практика);
- Дністровський географічний стаціонар (навчальні практики студентів денної та заочної форми навчання напряму “географія”);
- Шацький біолого-географічний стаціонар (навчальні практики студентів заочної форми навчання напряму “географія”, денної форми навчання напряму “екологія та збалансоване природокористування”).
Автор фото: О. Колтун
Автор фото: О. Речич