Шацький біолого-географічний стаціонар

  • Про підрозділ

Стаціонар розміщений у Шацькому районі Волинської області на території Шацького національного природного парку (ШНПП) на узбережжі озера Пісочного на земельній ділянці площею 4,74 га.
Стаціонар використовується студентами-географами для проведення навчальних практик для студентів заочної форми навчання та виробничих практик під час написання дипломних робіт.
У 2010 році аспірант кафедри раціонального використання природних ресурсів та охорони природи Безручко Любомир Степанович захистив дисертацію на тему: «Еколого-географічне обґрунтування рекреаційного природокористування на території Шацького національного природного парку». Проведені дослідження стали основою для проведення систематичних моніторингових досліджень за станом природних комплексів, які зазнають впливу рекреаційної діяльності та пошуку оптимальних напрямків розвитку екологічного туризму на території Шацького НПП та суміжних територій.
15 жовтня 2011 року відбулась акція „Чисті узбережжя озера Пісочного – 2011”. На території стаціонару та навколо оз. Пісочного на території Шацького національного природного парку викладачами та студентами кафедри було зібрано близько однієї тони побутового сміття: пластикові та скляні пляшки, бляшанки, пакувальні матеріали тощо. При сприянні дирекції Шацького НПП зібране сміття було вивезене на полігон твердих побутових відходів поблизу м. Шацьк. В акції взяло участь 45 осіб.
Це вже друга подібна акція. У 2007 р. було проведене перше прибирання узбережжя, під час якого було зібрано близько двох тонн побутового сміття.
Дирекція Шацького НПП висловила письмову подяку деканові географічного факультету та всім учасникам екологічної акції.