Навчально-виробнича лабораторія “Навчальна туристична агенція”

  • Про підрозділ
  • Співробітники
  • Методичні матеріали
  • Дослідження

Лабораторія «Навчальна туристична агенція» кафедри туризму покликана формувати у студентів початкові практичні вміння та навики роботи за фахом «Туризм». На основі лабораторії «Навчальна туристична агенція» реалізовуються основні напрями навчально-виховної, науково-дослідної, методичної роботи.

Навчально-виробнича лабораторія „Навчальна туристична агенція” створена за наказом ректора ЛНУ імені Івана Франка № 4191 від “28” вересня 2005 року та згідно з Інструкцією по реалізації „Положення про проведення практики студентів вищих навчальних закладів України”, затвердженому Міністерством освіти України від 08.04.93 № 93.

Основна мета лабораторії – надання студентам практичних навиків за обраною спеціальністю з використанням знань і умінь, набутих під час теоретичного навчання.

Лабораторія займається розробкою та апробацією туристичних продуктів; вивчає туристичні ресурси України та інших країн світу; аналізує ринок туристичних та готельних послуг, його масштаби та тенденції.
В лабораторії проводяться лекції, семінарські та практичні заняття з дисциплін за напрямом підготовки: «Туризм», згідно вимог освітньо-професійних та профільних діючих навчальних і робочих програм.

 

Співробітники

завідувачЗАВАДОВСЬКИЙ Тарас Богдановичзавідувач
провідний спеціаліст (сумісник)КАДНІЧАНСЬКИЙ Дмитро Анатолійовичпровідний спеціаліст (сумісник)
провідний спеціалістХАЛІЛОВА Олена Михайлівнапровідний спеціаліст
провідний спеціалістШЕВЧУК Оксана Михайлівнапровідний спеціаліст

Методичні матеріали

  • Мальська М. П. Туристичне львовознавство. Частина І. Міщанські ґмерки та шляхетські герби в архітектурі міста Львова : навчальний посібник / М. П. Мальська, Т. Б. Завадовський, Д. А. Каднічанський – Київ : Центр учбової літератури, 2017. – 260 с.

Дослідження

На базі лабораторії «Навчальна туристична агенція» протягом 2014-2017 рр. був створений та реалізований туристичний продукт паломницького туру «Львівська Дорога святого Якова».
За цей період вдалось визначити оптимальний шлях, промаркувати відповідно до вимог туристичний маршрут. Було встановлено основні  особливості релігійної стану на досліджуваній території. У ході реалізації проекту «Львівська Дорога святого Якова» неодноразово в приміщеннях навчальної лабораторії проводились відкриті лекції, дискусії, круглі столи та семінари, на яких брали участь як працівники та студенти кафедри туризму, так і дослідники із республіки Польща. За результатами розвідок на території Львова та сіл Городоцького і Мостиського районів було неодноразово апробовано паломницький маршрут.
Також завдяки зусиллям працівників у приміщені лабораторії було створено «Інформаційний центр підтримки паломників на Львівській Дорозі святого Якова»,  який долучився до отримання міжнародного визнання у вигляді Академічної акредитації «Campus stellaе» від Наварського університету (Іспанія). На основі досліджень історико-культурної спадщини Дороги Якова було написано статті, тези та проводились презентації студентам.

Навчальна лабораторія долучилась до багатьох проєктів та заходів організованих спільно із Львівською міською радою, Львівською обласною державною адміністрацією, туристичними підприємствами та іншими громадськими організаціями.

  • Зокрема протягом 2018-2021 років працівники лабораторії, як спікери, брали участь у «Форум гідів»; «Дні європейської спадщини»; «!FEST GUIDE HUB».
  • Від грудня 2014 р., на базі лабораторії, розроблено та впроваджено новий туристичний маршрут чудотворними іконами міста Львова – «Дорога правди та добра».
  • Досліджено геральдичну спадщину міста і на основі опрацьованого матеріалу здійснено впровадження якісно нового продукту – туристичні екскурсії «Геральдична спадщина Львова» та вийшов друком посібник «Туристичне львовознавство».
  • У серпні-вересні 2015 року працівники лабораторії були ініціаторами створення, розробки та впровадження освітнього туристичного проекту «Привітне місто».
    Значного поширення набули нові туристичні екскурсії, розроблені працівниками лабораторії та кафедри туризму. Спільно із громадською організацією «Самопоміч» був ініційований освітнього туристичного проекту «Привітне місто». Починаючи із вересня 2015 року проводились екскурсії студентам першого курсу вищих навчальних закладів міста Львова із метою ознайомлення та виховання у патріотичному руслі молоде покоління осіб, які приїхали із різних куточків України.

На основі навчальної лабораторії проводяться регулярні засідання гуртка «Краєзнавчого туризму». Учасники наукового гуртка ознайомлюються з історико-культурною спадщиною України, розробляють за допомогою програмного забезпечення туристичні маршрути. За рахунок наявного матеріально-технічного забезпечення лабораторії відбуваються практичні заняття з навчальних курсів «Активний туризм», «Екстремальний туризм» та ін.

Науковий персонал лабораторії займається дослідженнями екскурсійної діяльності та історією туризму. Разом із студентами проводяться практичні заняття. Проводять зустрічі із практиками у сфері туризму та гостинності. За допомогою архівних документів вивчають історію визначних пам’яток архітектури і культури. Вивчають туристичні маршрути.

Працівники лабораторії проводять дослідження рекреаційно-туристичних ресурсів Західного регіону України, зокрема, унікальні природні території, об’єкти історико-культурної спадщини (сакральні та оборонні споруди).
На основі проведених досліджень разом із студентами кафедри розробляються туристичні тури, які апробовуються під час навчальних практик.
Також організовуються краєзнавчі експедиції, зокрема, у червні 2016 року проведена експедиція «Історико-культурна спадщина Рогатинського Опілля».

В рамках заходу «Досліджуємо, Навчаємо, Співпрацюємо» лабораторія «Навчальна туристична агенція» при кафедрі туризму  влаштовує пізнавальні студентські екскурсії музеями міста Львова та Західної України.

У період 2015-2018 н.р. студенти різних курсів спеціальності «Туризмознавство» відвідали близько двох десятків об’єктів.

Протягом кількох років підряд навчальна лабораторія стає співорганізатором патріотичного дійства «Козацькі забави» на території географічного факультету.

Подальші зацікавлення та наукові дослідження працівників лабораторії «Навчальна туристична агенція» кафедри туризму надалі популяризуватимуть  туристичну галузь, історико-культурний потенціал України та Львівської області зокрема для міжнародного визнання.