Дністровський географічний стаціонар

  • Про підрозділ

DSCN2274Дністровський географічний стаціонар функціонує як базовий полігон для проходження навчальних практик студентів географічного університету Львівського університету з 1959 року. Він розміщений у смт. Єзупіль Тисменицького району Івано-Франківської області. Це унікальний геоморфологічний район, де на невеликій території поширені різноманітні за генезисом геоморфологічні об’єкти. Тут представлений повний комплекс флювіальних та схилових утворень, карстові явища, зсуви і осипища, відслонення четвертинних і дочетвертинних відкладів. Значна частина навчального полігону приурочена до долин річок Дністра і Бистриці та горбогірних межиріч.
DSCN2276Тривалий час в околицях стаціонару співробітники географічного факультету ведуть наукові дослідження, результати яких опубліковані в низці наукових статей. Це, зокрема, дослідження П. Цися, Л. Скварчевської, М. Андріанова, Я. Кравчука, Г. Міллера, Д. Стадницького, С. Трохимчука, П. Климовича, І. Ковальчука, Р. Сливки, Р. Гнатюка, А. Богуцького, М. Симоновської, П. Волошина, А. Яцишина та багатьох інших працівників географічного факультету. Результати цих досліджень студенти використовують при проведенні польових робіт та написанні звітів. Протягом останніх двадцяти років у цьому районі проводять палеогеографічні, геоморфологічні та археологічні дослідження працівники кафедри під керівництвом проф. А. Богуцьюго спільно з фахівцями інших вузів і академічних установ України та Польщі.
DSCN2272У навчальному корпусі стаціонару є наочні посібники і стенди, на яких відображено природні особливості району проведення практики: геологічні, геоморфологічні і грунтові карти, геолого-геоморфологічні профілі, стратиграфічні схеми, зразки побудови роз-діаграм тріщинуватості гірських порід і орієнтації алювію, довідкові таблиці тощо.

IMG_20150623_111826На Дністровському географічному стаціонарі проводять геоморфологічний (денне і заочне відділення) розділ навчальної комплексної фізико-економіко-географічної практики для студентів географічного факультету. Геоморфологічний розділ практики триває (залежно від спеціальності) 4-5 днів.