Конференції

Оголошення про конференції

Архів конференцій

Матеріали конференцій та семінарів

 

Кафедра туризму виступила організатором та співоргінізатором двох міжнародних наукових конференцій: «Географія, економіка і туризм: національний та міжнародний досвід»: XІІІ Міжнародна наукова конференція (Львів–Ворохта, 27–29 вересня 2019 р.).

Міжнародна наукова конференція відбулася на базі географічного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка. У роботі конференції взяли участь близько 120 науковців та практиків з різних країн Європи: України (Львів, Київ, Дніпро та ін.), Польщі (Варшава, Люблін), Білорусі, Німеччини, Словенії, Туреччини, Греції, Болгарії, Литви. Сумарно, на конференції були задіяні науковці з дев’яти країн Європи.

На конференції розглянуто низку актуальних питань сучасних географічних та економічних досліджень туристично-рекреаційної сфери в Україні, Польщі, Білорусі. Більшість доповідей присвячена аналізу сучасних проблем географічної науки й туризмології, ознайомлення засобами туризму з природною й культурною спадщиною країн Центрально-Східної Європи, розвитку індустрії готельно-ресторанного господарства та ін. Особливе місце займала проблематика розвитку міжнародного туризму у контексті євроінтеграційних прагнень України.

У рамках конференції проведено виїзне засідання на базі Чорногірського географічного стаціонару (смт. Ворохта, Івано-Франківська область). Відбулася низка секційних засідань, проведено пізнавальні екскурсії на вершину гори Говерла. За результатами конференції видано збірник матеріалів: Географія, економіка і туризм: національний та міжнародний досвід / Матеріали XІІІ Міжнародної наукової конференції. – Львів, 2019. – 298 с.

 

Кафедра туризму була співорганізатором III Euroregionalne Dni Jakubowe na Europejskim Szlaku Kulturowym – Drodze św. Jakuba Via Regia (Przeworsk, липень, 2019 р.).

Завідувач кафедри туризму, проф. М. П. Мальська входила в почесний організаційний комітет ІІІ Єврорегіональних днів св. Якуба на Європейському культурному шляху.

20-21 липня 2019 року в мерії м. Пшеворська (Республіка Польща) втретє відбулися Дні св. Якуба. Цього року вони мали єврорегіональний ранг, у них взяли участь представники братств та асоціацій, пов’язаних із Каміно де Сантьяго, серед інших з Іспанії, Словаччини та України.

Мета III Єврорегіональних днів св. Якуба – популяризація знань про Каміно де Сантьяго – Шляху св. Якуба, як паломницького.

Програма заходу включала сесійну частину, велосипедні та кінні поїздки, виставку, присвячену Каміно де Сантьяго та наукову сесію, в якій взяли участь люди, які здійснили паломництво від порогу власного будинку до Сантьяго де Компостела. Однією з головних подій під час Якубових днів став фінал 19-го конкурсу «Наша кулінарна спадщина – смаки регіонів» та історична реконструкція «Вікторії Новосілецької» до 395-ї річниці оборони Новосилецька проти татар.

 

Кафедрою фізичної географії з 10 по 12 травня 2019 року проведено Міжнародний науковий семінар «Довготермінові спостереження довкілля: досвід, проблеми, перспективи» присвячений 75-річчю з дня народження Б.П. Мухи і 50-річчю навчальної та наукової діяльності Розтоцького ландшафтно-геофізичного стаціонару Львівського національного університету імені Івана Франка». Заслухано і обговорено понад 70 наукових доповідей в яких представлено результати стаціонарних і напівстаціонарних досліджень геосистем та екосистем, моніторингу довкілля, клімату і його змін, прикладних ландшафтознавчих та екологічних досліджень, інших важливих проблем.

Низка доповідей була присвячена 75-річчю з дня народження доцента кафедри  фізичної географії географічного факультету Львівського національного університету імені івана Франка Богдана Павловича  Мухи – організатора і багаторічного наукового керівника Розтоцького ландшафтно-геофізичного стаціонару (до 2019 року) і висвітлювала його наукові здобутки, які значною мірою повязані з вивченням Розточчя. Також були предсталені доповіді, які висвітлюють 50-ти річну історію розвитку та перспективи Розтоцького ландшафтно-геофізичного стаціонару.

Під час наукової екскурсії учасники семінару ознайомилися з досвідом науково-дослідної роботи Розтоцького ландшафтно-геофізичного стаціонару і Астрономічної обсерваторії Львівського університету імені Івана Франка та природного заповідника «Розточчя» Національного лісотехнічного університету України, а також зі станом ландшафтних комплексів і екосистем Південного Розточчя.

Матеріали і ухвала семінару опубліковані у вигляді збірника наукових праць «Довготермінові спостереження довкілля: досвід, проблеми, перспективи»  та в окремому номері журналу «Фізична географія і геоморфологія» випуск 94 (2).

 

З 22 по 27 липня 2019 р. кафедра фізичної географії провела на Чорногірському географічному стаціонарі чергову ХІІІ-ту польову школу-семінар гірського ландшафтознавства «Дослідження літніх станів гірських ландшафтів» у якій взяло участь 19 учасників, в тому числі співробітники кафедри, студенти, аспіранти та наукові співробітники з Мелітопольського педагогічний університету імені Богдана Хмельницького,  Прикарпатського національного університету імені Юрія Федьковича, національного природного парку «Гуцульщина» та Карпатського національного природного парку.

Під час наукових засідань обговорено проблеми фізико-географічного районування Українських Карпат, змін клімату, поширення негативних фізико-географічних процесів та рекреаційно-туристичного навантаження на гірські ландшафтні комплекси (програма школи-семінару додається). Учасники школи-семінару провели польові ландшафтні дослідження у басейні річки Шибени в районі озера Шибени, полонини Веснарка, озера Марічейка і г. Чорна гора (Піп Іван) та басейні р. Дземброня (хребет Косарище). Було здійснено також наукові екскурсії в басейні річки Прут на г. Говерла, озеро Несамовите, хребет Кукуль.

Співробітники кафедри геоморфології і палеогеографії професор А. Богуцький, ст. н. сп. О. Томенюк були співорганізаторами LXXXVII Наукового з’їзду Польського геологічного товариства, а саме польової екскурсії “Геологія між Перемишлем і Львовом” (26–29 червня 2019 р.), яку організовано спільно з Польським геологічним інститутом – Національним дослідницьким інститутом (Варшава, РП), Варшавським університетом та Інститутом геології і геохімії горючих корисних копалин НАН України.

 

Кафедра економічної і соціальної географії виступила організатором: Всеукраїнського наукового семінару «Суспільна географія: наукові традиції і сучасні виклики», присвяченого 110-літтю від народження доктора географічних наук, професора О. Т. Ващенка (м. Львів, 13 грудня 2018 р.).

Результати роботи Всеукраїнського наукового семінару опубліковані в матеріалах наукового семінару «Суспільна географія: наукові традиції і сучасні виклики», в яких розкрито роль особистості професора Опанаса Трохимовича Ващенка (1908–1984) як ученого-географа, його науковий внесок у соціально-економічну географію. Подано спомини про ученого його учнів О. Шаблія, В. Захарченка, Я. Мариняка та ін. Обґрунтовано теоретичні і прикладні проблеми розвитку суспільної географії: об’єкта науки (О. Топчієв), її структуризації (О. Шаблій, М. Влах, Л. Котик), розвитку соціальної географії у ХХІ ст. (Л. Шевчук), реформування адміністративно-територіального устрою України (С. Писаренко). Висвітлено демосоціально- і політико-географічних студій України: процеси урбанізації і туризму.

 

Кафедра економічної і соціальної географії  Німецько-український виїзний семінар «Україна – Зміна і динаміка: Львів, Одеса, Київ» (м. Байройт, 26 червня–01 липня 2019 р., м. Львів, 19–23 вересня 2019 р.).

Наукова діяльність відбувалась у формі виїзних науково-дослідних семінарів за участю викладачів, аспірантів та студентів кафедри економічної і соціальної географії ЛНУ імені Івана Франка.

П’ятий німецько-українського виїзний семінар «Україна – Зміни і динаміка: Львів, Одеса, Київ» відрізнявся значною попередньою підготовчою роботою учасників, зокрема опрацюванням теоретико-емпіричних напрацювань з визначеної тематики.

Перший етап п’ятого німецько-українського виїзного семінару «Україна – Зміни і динаміка: Львів, Одеса, Київ» відбувався з 26 червня по 01 липня 2019 р. у Байройтському університеті (Німеччина). Другий етап семінару відбувався в Україні у Львівському національному університеті імені Івана Франка з 19–30 вересня 2019 р.

У першому етапі наукового семінару взяли участь студенти географічного факультету Вікторія Герман, Юлія-Марія Кичма, Ірина Когут, Олександра Назарчук, Юрій Полянський, Іван Сапса, Віра Чернявська під керівництвом ас. Ірини Ванди як учасники підготовчого семінару. Студенти працювали в українсько-німецьких малих групах над проблематикою політичної трансформації в Україні, міського розвитку у секторному та функціонально-просторовому аспектах, розробляли програми дослідження окремих територій у Львові та Києві. Екскурсії у Байройті, Бамберзі та Нюрнберзі дали змогу вивчити розвиток центральних частин міст, які належать до спадщини ЮНЕСКО і мають туристично-рекреаційну спеціалізацію.

Під час проходження другого етапу наукового семінару у Львові учасники ознайомилися з просторовим плануванням міста, досвідом вбудови нових об’єктів у історичному центрі; зосередили увагу на розвитку інфраструктури міста – транспортної, туристичної, освітньої тощо. Обговорено концепцію розвитку транспортної інфраструктури та мобільності населення м. Львова у Львівській міській раді. Виконуючи дослідницьку частину семінару студенти, за заздалегідь напрацьованою програмою, проводили вивчення та розробляли проект розвитку окремих ділянок міст Львова та Києва, мають відмінну переважаючу спеціалізацію: промислову, житлову, транспортно-комунікаційну, освітню.