12 науково-практичний онлайн-семінар за міжнародної участі “Проблеми геоморфології і палеогеографії Українських Карпат та прилеглих територій”, 25-26 листопада 2021 року

Проблеми геоморфології і палеогеографії Українських Карпат і прилеглих територій. Матеріали доповідей 12 науково-практичного семінару за міжнародної участі (25–26 листопада 2021 р.). Львів: ВЦ ЛНУ імені Івана Франка, 2021. 177 с.

Програма 12 науково-практичного онлайн-семінару 

25–26 листопада 2021 р. відбувся 12-й науково-практичний онлайн-семінар за міжнародної участі “Проблеми геоморфології і палеогеографії Українських Карпат та прилеглих територій”. Започаткований 2004 р., семінар проводився кафедрою геоморфології і палеогеографії кожні 2 роки головно на базі Чорногірського географічного стаціонару, а у 2020–2021 рр., у зв’язку з поширенням Covid-19, – дистанційно.

Семінар зареєстрований на сайті конференцій ЛНУ ім. І.Франка (http://conferences.lnu.edu.ua/index.php/geomorphology-2021/), а також Українським інститутом науково-технічної експертизи та інформації, Посвідчення № 843 від 8.10.2021 р. (http://www.uintei.kiev.ua/page/plan-provedennya-naukovyh-naukovo-tehnichnyh-zahodiv-v-ukrayini-0).

Засідання тривали два повних робочих дні, під час яких з доповідями виступили близько 30 науковців із провідних вишів та наукових установ України і Польщі. Всього у семінарі прийняли участь 74 особи.

Науковці представили дослідження нових геологічних розрізів, які розкривають палеогеографічну історію України. Багато доповідей  стосувалося динаміки руслових процесів і розвитку ерозійних процесів. Представили дослідження печер, нові знахідки льодовикових валунів у Львові, особливості трансформації міст, використання БПЛА для вивчення ерозійних процесів у кар’єрах, виявлення направленості сейсмотектонічних рухів Карпатського регіону тощо.

За результатами роботи науково-практичного семінару видано Матеріали доповідей, куди ввійшли 36 статей науковців.