Визначні пам’ятки природи Землі

Тип: На вибір студента

Кафедра: геоморфології i палеогеографії

Навчальний план

СеместрКредитиЗвітність
63Іспит

Лекції

СеместрК-сть годинЛекторГрупа(и)
616доцент Брусак В. П.ГрФ-31с, ГрФ-32с, ГРО-31с, ГРН-31с, ГРТ-31с, ГРГ-31с, ГРЕ-31с

Практичні

СеместрК-сть годинГрупаВикладач(і)
616ГрФ-31сдоцент Брусак В. П.
ГРО-31сдоцент Брусак В. П.
ГРТ-31сдоцент Брусак В. П.

Опис курсу

Анотація навчальної дисципліни: Розглядається зміст і класифікації пам’яток природи та найвизначніші пам’ятки природи Землі (унікальні скелі і скелясті гори, знамениті долини і дельти, водоспади і печери, унікальні озера і болота, незвичайні льодовики і фіорди, відомі коралові рифи, унікальні свідчення альпійського горотворення і відомі землетруси, вулкани, гейзери і псевдовулкани, унікальні метеоритні кратери, знамениті копальні і геологічні розрізи, відомі палеонтологічні місця та музеї викопної фауни і флори, унікальні комплекси рельєфу пустель). Вивчаються форми охорони пам’яток природи у структурі природно-заповідного фонду різних країн світу й України, вітчизняний і міжнародний досвід охорони пам’яток природи та основні напрямками їхнього збереження і використання, зокрема при проектуванні рекреаційного використання територій й прокладанні туристичних маршрутів.

Результати навчання:

  • Знати: зміст поняття «пам’ятка природи» та її відповідники за кордоном, класифікацію пам’яток природи; сім найвизначніших пам’яток природи Землі і України.
  • Вміти: здобувати інформацію про сучасний стан охорони і використання найвизначніших пам’яток природи Землі і України.

Рекомендована література

Основна:

  • Шварцбах М. Великие памятники природы (перевод с немецкого). – Москва: Мир, 1973. – 329 с.
  • Геологічні пам’ятки України: у 3-х томах / В.П. Безвинний, С.В. Білецький, О.Б. Бобров та ін.; За ред. В.І. Калініна, Д.С. Гуруського Ю.О., І.В. Антакової. – К.: ДІА, 2006. – Т.1 – 320 с. – Т.2 – 345 с. – Т.3. – 350 с.
  • Олійник Я. Б. Природні та етнокультурні феномени України: монографія / Я.Б. Олійник, В.В.Стецюк. – К.: Видавн.-поліграф. центр “Київський університет”, 2008. – 215 с.

 Додаткова:

 Інформаційні ресурси:

Навчальна програма

Завантажити навчальну програму