Кабінет волонтерського та солідарного туризму
- Про підрозділ
Про підрозділ
Завідує – доцент Каднічанський Д. А.
В умовах військового протистояння України в боротьбі за свободу, загрози денаціоналізації та втрати державної незалежності одним із пріоритетів на сьогодні є підтримка потерпілих осіб, громад, культурних та природних цінностей, інформування світової спільноти про воєнні злочини проти людства в Україні. Інструментом такої діяльності є розвиток волонтерсько-солідарного туризму, що є водночас, інноваційною концепцією відновлення туризму у воєнний та повоєнний час.
З огляду на це, у червні 2024 р. на кафедрі туризму географічного факультету ЛНУ ім. І. Франка при навчально-виробничій лабораторії «Навчальна туристична агенція» створено кабінет волонтерського та солідарного туризму (Протокол Вченої ради географічного факультету № 6 від 18 червня 2024 р.). Кабінет розташовано у корпусі географічного факультету на вул. Князя Романа, 36 (ауд. 203).
Волонтерський туризм – це подорож, яка поєднує волонтерство, дозвілля, відпочинок, тобто, роботу з пізнанням нових місць. Для волонтерів це є нагодою ознайомитись з новою культурою і військовим сьогоденням та підтримати проєкти, які принесуть користь громадам, що цього потребують. Волонтерський туризм спрямований на те, щоб подорожі не лише задовольняли потреби туристів, а й змінювали світ на краще, робили свій внесок у розвиток тих територій, де здійснюється подорож. Суть волонтерського туризму – наведення ладу на потерпілих культурних та природних об’єктах, допомога постраждалим від війни, можливість проявити емпатію шляхом доставлення матеріальної допомоги, фізичної допомоги у відбудові зруйнованого чи пошкодженого житла цивільного населення, допомога вимушено переселеним громадянам, які втратили житло і майно та переїхали в більш безпечні регіони України, психологічна моральна підтримка тощо.
Солідарний туризм – це подорож, в результаті якої відбувається усвідомлена підтримка місцевих громад чи локальних бізнесів, які пережили окупацію, ракетні обстріли чи допомагали боротися з агресією. Солідарним туризмом займаються два сегменти:
– іноземні групи та організації, які прибувають в Україну для підтримки, яким необхідно показати унікальний потенціал України, руйнування культурної та природної спадщини російськими загарбниками, що потребує допомоги світу;
– внутрішньо переміщені особи, які хочуть і можуть підтримувати туристичну галузь, шукають корисне проведення часу та цікавий відпочинок в Україні і яким треба довести, що Україна є дивовижною, комфортною, розвинутою, перспективною, щоб вони ділились інформацією з іншими.
Мета діяльності кабінету волонтерського та солідарного туризму:
- Сприяння розвитку волонтерсько-солідарного та мілітарного туризму як інноваційної концепції відродження туризму, підтримки громад, збереження культурної та природної спадщини, інформування світової спільноти про воєнні злочини проти людства в Україні.
- Налагодження функціонування комунікаційної платформи розвитку волонтерсько-солідарного та мілітарного туризму між освітніми установами, бізнес-середовищем, громадами, державними інституціями, грантодавчими організаціями, приватними некомерційними організаціями, представниками міжнародної спільноти тощо.
- Вдосконалення навичок та компетенцій, підвищення освітньо-кваліфікаційного рівня, формування національно-патріотичного світогляду студентів засобами туризму та рекреації.
- Утвердження позитивного іміджу університету, факультету, спеціальностей.
В кабінеті волонтерського та солідарного туризму відбуваються заняття з предметів ОПП «Туристична діяльність» бакалаврського та магістерського рівнів вищої освіти. Також планується проведення різноманітних тренінгів (зокрема, з тактичної медицини), зустрічей з відомими волонтерами та військовими тощо.