Польова школа-семінар гірського ландшафтознавства  «Дослідження зимових станів ландшафтів»

Від 4 до 7 лютого 2014 року на Чорногірському географічному стаціонарі проходила Польова зимова школа-семінар гірського ландшафтознавства «Дослідження зимових станів ландшафтів», яку організувала кафедра фізичної географії. Керівники школи – професор Анатолій Мельник та доцент Богдан Яворський.
У школі-семінарі взяли участь студенти, пошукувачі, аспіранти, співробітники географічного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка та представник національного природного парку «Гуцульщина» Зоряна Гостюк. Загалом у роботі школи взяло участь 17 осіб.

Робота  школи-семінару включала наукові засідання, польові навчання і дискусії в ландшафтних комплексах околиць Чорногірського географічного стаціонару, ознайомлення з методикою стаціонарних ландшафтно-моніторингових досліджень, які проводяться  на стаціонарі, а також пішохідний маршрут зі сходженням на гору Пожежевська.

З доповідями виступили:
Анатолій Мельник – “Ландшафтне різноманіття Чорногори”;
Богдан Яворський – “Ландшафтно-гідрологічний аналіз басейну р. Свіча”;
Олеся Вовкунович – “Гірськолижний туризм в ландшафтах Сколівського району”;
Святослав Зюзін – “Рекреаційний потенціал полонинських господарств Чорногори”;
Юрій Вергелес – “Болота Чорногори”;
Галина Савка – “Ландшафтні топоніми м. Львова та їхнє відображення у назвах об’єктів природно-заповідного фонду” (у співавторстві з Володимиром Шушняком);
Зоряна Гостюк – “Ландшафтний аналіз басейну р. Рибниці (Покутські Карпати)”;
Ігор Гнатяк – “Наукові дослідження на ЧГС в зимовий період”;
Іван Штойко, Юрій Латишев – “Ландшафти Норвегії”.

Учасники школи ознайомилися з методикою стаціонарних досліджень зимових станів ПТК, які ведуться на ЧГС. Було проведено снігомірне знімання в долині потоку Форещанка, в межах великого трансекту ЧГС (потік Припір, Еколого-пізнавальна стежка “Припір-Заросляк”), в межах малого трансекту ЧГС (хребет Озірний). Також ознайомилися з роботою сніголавинної станції “Пожежевська”. Усім учасникам школи було вручено сертифікати.