19 вересня 2013 року у Львівському національному університеті імені Івана Франка розпочала роботу Міжнародна наукова конференція «Актуальні проблеми генетичного, географічного, історичного, екологічного ґрунтознавства». Організаторами заходу є географічний факультет Університету в співпраці з кафедрою ґрунтознавства і географії ґрунтів Ягеллонського університету (м. Краків, Польща) за сприяння Львівського відділення українського товариства ґрунтознавців і агрохіміків, Буської районної ради та Буської районної державної адміністрації, Олеської селищної ради.

У вітальному слові завідувач кафедри ґрунтознавства і географії ґрунтів, професор Степан Позняк зазначив, що в «роботі конференції беруть участь науковці з 9-ти країн світу та з 30-ти наукових і навчальних закладів України».

Проректор з науково-педагогічної роботи і міжнародного співробітництва Володимир Кирилич відзначив досягнення сформованої в Університеті наукової школи з проблем ґрунтознавства, відомої далеко за межами нашої держави. Володимир Михайлович висловив приємність, що в роботі конференції візьмуть участь представники багатьох наукових світових осередків, а також молоді науковці, адже «наука без молоді – наука без майбутнього». Проректор нагадав про цьогорічний ювілей кафедри ґрунтознавства, який співпав із ювілеєм її завідувача, відомого науковця Степана Позняка.

Від імені колективу географічного факультету учасників і гостей привітав декан Володимир Біланюк.

Під час пленарного засідання професор Степан Позняк розповів про становлення, розвиток, проблеми Львівської наукової школи ґрунтознавства. Завідувач кафедри ґрунтознавства і географії ґрунтів Ягеллонського університету, професор Стефан Скіба представив доповідь (у співпраці зі Степаном Позняком) на тему: «Ґрунти Карпат у дослідженнях, проведених науковими установами Кракова та Львова». Відтак, були заслухані доповіді ґрунтознавців, представників різних країн.

Упродовж трьох днів конференція працюватиме в таких тематичних секціях: «Ґенеза і географія ґрунтів», «Екологія ґрунтів», «Проблеми раціонального використання й охорони ґрунтів та історія ґрунтознавчої науки і проблеми викладання ґрунтознавства і географії ґрунтів».

У плані роботи конференції заплановано екскурсію Львовом і польову екскурсію горбогірним пасмом Вороняки Північно-Західного Поділля, а підсумкове засідання відбудеться в смт. Олесько.

Програма конференції