XIV науково-практичний семінар “Проблеми геоморфології і палеогеографії Українських Карпат та прилеглих територій”, присвячений пам’яті Заслуженого професора Львівського національного університету імені Івана Франка Ярослава Кравчука

17.09.2024 | 11:07

Кафедра геоморфології і палеогеографії 12-15 вересня 2024 року була організатором та ініціатором проведення ХIV науково-практичного семінару «Проблеми геоморфології і палеогеографії Українських Карпат та прилеглих територій», присвяченого пам’яті Заслуженого професора Львівського університету Ярослава Кравчука.

Ярослав Кравчук (1937-2023) ‒ видатний український вчений, багаторічний завідувач кафедри геоморфології і палеогеографії, багаторічний декан географічного факультету, президент громадського благодійного «Еколого-географічного фонду», науковий керівник науково-дослідної лабораторії інженерно-геоморфологічних досліджень, кандидат географічних наук, Заслужений професор Львівського університету, Заслужений працівник освіти України, член-кореспондент Української екологічної академії наук (УЕАН), почесний член Українського географічного товариства, член Міжнародної асоціації геоморфологів. Сферою наукових інтересів видатного вченого була регіональна та інженерна геоморфологія, динаміка сучасних екзогенних рельєфоутворювальних процесів, геоморфологічне картографування, інженерна, рекреаційна та природоохоронна оцінка рельєфу.

Семінар відбувся у змішаному форматі, який передбачав безпосередню та дистанційну участь. Учасниками семінару стали 54 науковці в галузях геоморфологічних, палеогеографічних, геотуристичних та ін. досліджень. 12 вересня засідання проходили в очно-заочному форматі. Було заслухано 18  наукових доповідей. 13–15 вересня науковий семінар продовжив свою роботу на Чорногірському географічному стаціонарі. Відповідно до програми семінару на стаціонарі відбулося продовження секційних засідань, а також проведено дві польові наукові екскурсії.  До наукового семінару долучились студенти географічного факультету. Вони взяли участь у польових наукових екскурсіях та секційних засіданнях.

Семінар пройшов у дружній атмосфері,  проте з цікавими науковими дискусіями.