Лозинський Роман Михайлович

Посада: інженер Лабораторія методики навчання географії та економіки в загальноосвітній школі

Електронна пошта: lozynskyi.roman@lnu.edu.ua

Профіль у Google Scholar: scholar.google.com

Профіль ORCID: orcid.org

Профіль у ResearchGate: www.researchgate.net

Наукові інтереси

  • культурна та соціальна географія;
  • міське та просторове планування;
  • міська та регіональна політика;
  • культурні ландшафти;
  • теорії розвитку та соціальна теорія;
  • польові дослідження, якісні методи.

Публікації

Монографії

  • Лозинський Роман.Культурні ландшафти Галичини: етика взаємодії людини з природою. Львів: Ладекс, 2020. — 224 с.; 198 іл. Онлайн доступ до читання та завантаження https://archive.org/details/20201213_20201213_0758/mode/2up

Співавтор посібників

  • Криштоп Тетяна, Рись Раймунд, Кошелюк Любіца, Єгор Власенко, Марія Грищенко, Вадим Денисенко, Роман Лозинський, Олена Пітірімова, Марія Смірнова, Урс Томанн. Посібник з питань просторового планування для уповноважених органів містобудування та архітектури об’єднаних територіальних громад (доповнене друге видання), U-LEAD з Європою, https://lp.it4u.ua/ulead

Статті наукові рецензовані

  • Лозинський Роман. 2020. Повсякденні ландшафти приміських сіл Львова: візуальний аналіз постсоціалістичних трансформацій. Вісник Львівського університету. Серія географічна. № 54. В друці.
  • Лозинський Роман. 2020. Семіотика ландшафту та його візуальний/текстуальний аналіз у англо-американській культурній географії. Часопис соціально-економічної географії. № 28, Харків. 25–34. DOI: https://doi.org/10.26565/2076-1333-2020-28-03
  • Лозинський, Роман. 2019. “Переосмислення ролі приватизації земель у приміських трансформаціях в Україні: кейс стаді Сокільників, Львівська область” [англійською мовою] – “Rethinking the Role of Land Privatization in Peri-urban Transformations in Ukraine: the Case Study of Sokilnyky, Lviv oblast”. Human Geography Journal. #27. – P. 48-59. DOI: https://doi.org/10.26565/2076-1333-2019-27-06
  • Лозинський, Роман. 2011. «Три традиції дослідження повсякденного життя в географії», Географія та сучасність, 197-203.
  • Лозинський, Роман. 2011. «Від традиційної до нової культурної географії: виклик української географії», Географія та сучасність, 59-67

Статті науково-популярні

Рецензії книг

  • Лозинський, Роман. 2019. «Уздовж української річки: соціальна та екологічна історія Дніпра» Роман Адріан Цибрівський, Києво-Могилянський гуманітарний журнал, [англійською мовою].  “Along Ukraine’s River: A Social and Environmental History of the Dnipro” by Roman Adrian Cybriwsky Kyiv-Mohyla Humanities Journal, 6, pp. 223-226.   http://kmhj.ukma.edu.ua/article/view/189104

Біографія

Географ-дослідник зі ступенями маґістра Львівського національного університету імені Івана Франка (2009) та Університету Південного Іллінойсу в Едвардсвіллі (США, 2017). Автор книги “Культурні ландшафти Галичини: етика взаємодії людини з природою” (Ладекс, Львів 2020) та статей у часописах Критика, Спільне та Політична Критика. Учасник міжнародних конференцій у США, Швейцарії; член Американської асоціації географів (з 2016 р.).

Народився 26 серпня 1986 року у с. Скелівка (Фельштин), Львівської обл. У 2002-2004 відвідував Малу академію наук, секція географія. Переможець ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт (МАН) та Всеукраїнських учнівських олімпіад (2001-2003 рр.). У 2004 – 2008 рр. студент географічного факультету ЛНУ ім. Івана Франка. Спеціалізувався на кафедрі економічної і соціальної географії. У студентські роки році здійснив експедицію до країн Південного Кавказу (2007 р.), країн Середньої Азії, Ірану та Афганістану (2008 р.). У 2009 отримав диплом з відзнакою магістра географії (спеціальність економічна та соціальна географія), був редактором студентської газети “Львівський Меридіан”. З 2009 – 2012 р. навчався в стаціонарній аспірантурі кафедри економічної і соціальної географії. У 2010 році отримав стипендію від Стипендійної програми Коімбра Групи для молодих науковців зі східних сусідських країн (Coimbra Group Scholarship Programme for Young Researchers from Eastern Neighbouring Countries) для дослідницького перебування в Університеті Турку (Фінляндія), факультет гуманітарних наук, кафедра європейської етнології, у 2011 – на кафедрі географії в Пряшівському універстеті (національна стипендія Словацької Республіки).
У 2012-2014 році – працював у Центрі міської історії Центрально-Східної Європи як керівник проекту “Урбаністичні образи”; у 2015-2017 навчався на магістерській програмі з географії Університету Південного Іллінойсу у Едвардсвіллі (США) як стипендіат Програми імені Фулбрайта з здобуттям ступеня магістра географії з відзнакою.
У 2019 році працював дослідником в проєкті Інтегроване просторове планування для об’єднаних територіальних громад, Школа міських студій CANaction, Київ.
З 2020 року – запрошений викладач кафедри культурології Українського католицького університету (Львів). Працює над дисертацією про зміни приміських сіл України в останню декаду існування Радянського Союзу і до наших днів з увагою до впливу приватизації землі на міське планування та культурні ландшафти.

У вільний час захоплюється пригодницькими багатоденними велоподорожами та пішим туризмом та вернакулярною архітектурою.

Проекти

  • Керівник проєкту та автор ідеї, Ландшафти-краєвиди Галичини як культурна спадщина. https://culturallandscapes.org.ua/. (Травень, 2020 – жовтень, 2020)
    Проєкт є прикладним міждисциплінарним дослідженням ландшафтів-краєвидів як культурної спадщини. Результатом проєкту стало науково-популярне видання та вебсайт із архітектурно-планувальними рекомендаціями щодо збереження культурних ландшафтів, їх відновлення та регулювання на прикладі Галичини. Представлено основні загрози руйнування культурних ландшафтів-краєвидів та способи їх подолання. Підтриманий Українським культурним фондом.
  • Учасник-фахівець з просторового планування, Інтегроване просторове планування для об’єднаних територіальних громад – навчальна програма для представників органів місцевого самоврядування та професіоналів у галузі просторове планування, Школа міських студій CANaction, Київ, Україна. (Листопад 2018 року – вересень 2019) http://www.canactions.com/integrated_spatial_planning_for_amalgamated_hromadas
    http://hromada.canactions.com/

Нагороди

  • Грант на реалізацію проєкту Краєвиди-ландшафти Галичини як культурна спадщина.  Український культурний фонд, програма, НОРД. Лот Дебюти.(2020)
  • Грант для відвідання конференції амбасадора Асоціації регіональних досліджень (2017)
  • Премія Роберта Е. Мендельсона, Університет Південного Іллінойса в    Едвардсвілі, США, вручається студенту, який демонструє видатні досягнення (2017).
  • Грант на відвідання конференції, Університет Південного Іллінойсу Едвардсвіль (2017)
  • Стипендія Програми імені Фулбрайта для магістерського навчання в США (2015)
  • Національна стипендія Словацької Республіки (2011)
  • Стипендія Групи університетів Коїмбра (Coimbra Group Scholarship) для молодих дослідників (2011)
  • Фіналіст Стипендійної програми ім. Івана Пулюя (2009)

Сертифікати

Участь у міжнародних конференціях

  • Щорічна конференція Асоціації регіональних досліджень, Лугано, Швейцарія (червень 2018). Доповідь – «Нові передмістя в пострадянських країнах: роль приватизації земель у містобудуванні, кейс Сокільників, Львів, Україна”
  • Щорічна конвенція Міжнародної асоціації гуманітаристики (MAG), Український Католицький університет, Львів, Україна (червень 2018). Доповідь – «Електичні ландшафти нових околиць пострадянських країн: кейс львівських околиць, Україна»
  • Щорічна конференція Американської асоціації географів, Бостон, штат Массачусетс, США (квітень 2017). Доповідь – «Ландшафти приватизації в постсоціалістичних передмістях»

В медіа