Інвестування у готельному і ресторанному бізнесі (241м)

Тип: На вибір студента

Кафедра: готельно-ресторанної справи та харчових технологій

Навчальний план

СеместрКредитиЗвітність
93Залік

Лекції

СеместрК-сть годинЛекторГрупа(и)
916доцент Петлін  І. В.ГрГМ-11с

Практичні

СеместрК-сть годинГрупаВикладач(і)
916ГрГМ-11сдоцент Петлін  І. В.

Опис курсу

Метою вивчення дисципліни «Інвестування у готельному і ресторанному бізнесі» є формування у студентів сучасного економічного мислення та системи знань у галузі управління інвестиційною діяльністю підприємств ГРБ, засвоєння основних теоретичних положень та опанування необхідними практичними навичками, що мають забезпечувати її ефективність.
Завдання вивчення дисципліни «Інвестування у готельному і ресторанному бізнесі» полягають у:
– набутті студентами глибоких теоретичних знань з питань сутності, мети та функцій інвестицій для розвитку економіки;
– опануванні студентами методологічних засад та методичного інструментарію інвестиційного менеджменту;
– оволодінні навичками оцінки та прогнозування розвитку інвестиційного ринку, оцінки інвестиційної привабливості підприємств ГРБ;
– набутті навичок розробки інвестиційної стратегії підприємств ГРБ та механізму її реалізації, а також розробки стратегії формування інвестиційного капіталу підприємства та управління ним;
– опануванні студентами навиків щодо порядку підготовки реальних інвестиційних проєктів підприємств ГРБ, оцінки ефективності реальних інвестиційних проєктів та правил прийняття інвестиційних рішень.

У результаті вивчення навчальної дисципліни студент повинен
знати :
– економічну сутність та форми інвестицій;
– основні засади функціонування інвестиційного ринку, його структуру;
– форми і напрями мобілізації інвестицій для економічного розвитку України;
– сутність, форми та роль заощаджень у підвищенні добробуту населення та підвищення економічного зростання вітчизняної економіки;
– основні напрямки інвестиційної політики в сучасних умовах;
– особливості формування інвестиційної стратегії підприємства залежно від стадії його економічного розвитку;
– особливості організації передінвестиційних досліджень, у т.ч. структуру та основні етапи розробки бізнес-планів інвестиційних проєктів;
– основні підходи до обґрунтування доцільності інвестування та аналізу ефективності інвестиційних рішень з урахуванням фактору часу;
– основні джерела формування інвестиційних ресурсів;
– особливості фінансового забезпечення інвестування, структуру та порядок розробки бізнес-плану інвестиційного проєкту.
вміти :
– аналізувати основні напрямки інвестиційної політики в Україні;
– володіти методами кількісного фінансово-інвестиційного аналізу та проводити відповідні розрахунки;
– здійснювати вибір ефективних джерел та форм інвестування відповідно до стратегічних напрямків діяльності підприємства;
– володіти основними підходами до розробки бізнес-планів реальних інвестиційних проєктів;
– оцінювати й аналізувати інвестиційну політику, що реалізується в країні, оцінювати інвестиційні портфелі та інвестиційні проєкти.

Вивчення навчальної дисципліни «Інвестування у готельному і ресторанному бізнесі» зумовлює формування, розвиток та удосконалення загальних та фахових компетентностей, серед яких:
а) загальні компетентності:
ЗК 1. Здатність діяти на основі етичних міркувань (мотивів).
ЗК 2. Здатність до пошуку, оброблення та аналізу інформації з різних джерел.
ЗК 3. Здатність до аналізу, оцінки, синтезу, генерування нових ідей.
ЗК 4. Здатність працювати в команді.
ЗК 5. Здатність використовувати інформаційні та комунікаційні технології.
ЗК 7. Здатність приймати обґрунтовані рішення.
ЗК 8. Здатність працювати в міжнародному контексті
б) спеціальні (фахові, предметні) компетентності:
СК 1. Здатність застосовувати науковий, аналітичний, методичний інструментарій, використовувати міждисциплінарні дослідження аналізу стану розвитку глобальних та локальних ринків готельних та ресторанних послуг для розв’язання складних задач розвитку готельного і ресторанного бізнесу.
СК 2. Здатність систематизувати та синтезувати інформацію для врахування крос-культурних особливостей функціонування суб’єктів готельного та ресторанного бізнесу.
СК 3. Здатність планувати та здійснювати ресурсне забезпечення діяльності суб’єктів готельного і ресторанного бізнесу.
СК 4. Здатність створювати і впроваджувати продуктові, сервісні, організаційні, соціальні, управлінські, інфраструктурні, маркетингові інновації у господарську діяльність суб’єктів готельного та ресторанного бізнесу.
СК 7. Здатність до підприємницької діяльності.
СК 9. Здатність забезпечувати якість обслуговування споживачів готельних та ресторанних послуг.
СК 10. Здатність застосовувати принципи соціальної відповідальності в діяльності суб’єктів готельного та ресторанного бізнесу.
СК 11. Здатність до самостійного опанування новими знаннями, використання інноваційних технологій у сфері готельного та ресторанного бізнесу.
Після вивчення навчальної дисципліни «Інвестування у готельному і ресторанному бізнесі» студент повинен показати такі результати навчання:
ПРН 1. Розробляти і приймати ефективні рішення з питань розвитку суб’єктів готельного та ресторанного бізнесу, враховуючи цілі, ресурси, обмеження та ризики, забезпечувати їх реалізацію, аналізувати і порівнювати альтернативи, оцінювати ризики та імовірні наслідки їх впливу.
ПРН 2. Вільно спілкуватись усно і письмово українською та англійською мовами при обговоренні професійних питань, досліджень та інновацій в сфері готельно-ресторанного бізнесу.
ПРН 3. Розробляти, впроваджувати та застосовувати сучасні методи оцінювання ефективності впровадження інновацій в готельно-ресторанному бізнесі
ПРН 4. Здійснювати моніторинг кон’юнктури ринку готельних та ресторанних послуг.
ПРН 5. Оцінювати нові ринкові можливості, формулювати бізнес-ідеї та розробляти маркетингові заходи з за невизначених умов і вимог, що потребують застосування нових підходів, методів та інструментарію соціально-економічних досліджень.
ПРН 6. Відшуковувати необхідні дані в науковій літературі, базах даних та інших джерелах, аналізувати та оцінювати ці дані, систематизувати й упорядковувати інформацію для вирішення комплексних задач професійної діяльності.
ПРН 8. Ініціювати, розробляти та управляти проектами розвитку суб’єктів готельного та ресторанного бізнесу із врахуванням інформаційного, матеріального, фінансового та кадрового забезпечення.
ПРН 11. Здійснювати дослідження та/або провадити інноваційну діяльність з метою отримання нових знань та створення нових технологій та видів послуг (продукції) в сфері готельно-ресторанного бізнесу та в ширших мультидисциплінарних контекстах.
ПРН 12. Зрозуміло і недвозначно доносити власні знання, висновки та аргументацію до фахівців і нефахівців, зокрема до осіб, які навчаються.

Рекомендована література

Основна:

  • Про інвестиційну діяльність. Закон України від 20.10.2019 р. № 1560-ХII. Дата оновлення: 20.10.2019. URL: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1560-12#Text
  • Бланк І.О., Гуляєва Н.М. Інвестиційний менеджмент: [підручник] / За ред. А.А. Мазаракі. К.: КНТЕУ, 2003. 398 с.
  • Боярко І.М., Гриценко Л.Л. Інвестиційний аналіз. Київ: Центр учбової літератури, 2019. 400 с.
  • Бутко М.П., Бутко І.М., Дітковська М.Ю. та ін. Менеджмент інвестиційної діяльності: підручник за заг. ред. М. П. Бутка. Київ: ЦУЛ, 2021. 480 с.
  • Варналій З. С., Васильців Т. Г., Лупак Р. Л., Білик Р. Р. Бізнес-планування підприємницької діяльності: навч. посіб. Чернівці: Технодрук, 2019. 264 с.
  • Вовчак О.Д. Інвестиційний менеджмент: підручник / Вовчак О. Д., Рущишин Н. М.; Укоопспілка, Львів. торг.-екон. ун-т. Львів: Вид-во Львів. торг.-екон. ун-ту, 2016. 463 с.
  • Гук О. В., Шендерівська Л. П., Мохонько Г. А. Інвестування інноваційної діяльності: начальний посібник для здобувачів ступеня магістра за спеціальністю 073 Менеджмент. Київ: КПІ ім. Ігоря Сікорського, Видавництво «Політехніка», 2022. 186 с.
  • Дука А.П. Теорія та практика інвестиційної діяльності: Інвестування. Навчальний посібник для студентів вищих навчальних закладів. К.: Каравела. 2008. 432с.
  • Інвестування: підручник для студентів вищих навчальних закладів / І. Л. Сазонець, В. А. Федорова, А. Ю. Гладченко. Львів: Новий світ-2000, 2019. 388 с.
  • Інвестування: навчальний посібник / М. А. Вознюк, Б. І. Пшик, Г. В. Дурицька; Міністерство освіти і науки України, Державний вищий навчальний заклад «Університет банківської справи». Київ: ДВНЗ «Університет банківської справи», 2017. 526 с.
  • Інвестування: підручник / [М. І. Крупка та ін.]; за ред. д-ра екон. наук, проф. М. І. Крупки; Львів. нац. ун-т ім. Івана Франка. Львів: ЛНУ ім. Івана Франка, 2014. 452 с.
  • Інвестування : підручник, 2-ге вид., перероблене і доповнене. для студентів вищих навчальних закладів, викладачів та фахівців-економістів, які займаються питаннями інвестування / В.Г. Федоренко. К.: Алерта, 2016.  448 с.
  • Кальний С. В. Інвестування: практикум: навчальний посібник / С. В. Кальний. Київ: Видавництво «Наукова столиця», 2020. 135 с.
  • Лактіонова О.А. Інвестування : навч. посіб. Вінниця : ДНУ імені Василя Стуса, 2019. 256 с.
  • Майорова Т. В. Інвестиційна діяльність: підручник. Київ: ЦНЛ, 2019. 472 с.
  • Мойсеєнко І., Ревак І., Миськів Г., Чапляк Н. Інвестиційний аналіз: навч. посіб. Львів: ЛьвДУВС, 2019. 276 с.
  • Пєтухова, О.М. Інвестування: навчальний посібник. Київ: Центр учбової літератури, 2018. 335 c.
  • Скрипник Г.О. Інвестування. Посібник.2-ге вид. доп. і перероб. К.: ЦП «Компринт», 2018. 350 с.
  • Ярошевич Н.Б., Кондрат І.Ю, Якимів А.І. Державне управління інвестиційною діяльністю: навч. посіб. Львів: «Новий Світ-2000», 2020. 429 с.

Додаткова:

  • Бланк І.А. Управління інвестиціями підприємства: підручник. К.: НікаЦентр, 2017. 480 с.
  • Глеба І.С., Петлін І.В. Інноваційна активність як конкурентна перевага ресторанного підприємства//Матеріали I Всеукраїнської науково-практичної конференції «Сучасний стан та потенціал розвитку індустрії гостинностів Україні», 23 квітня 2021 р. Херсон.  С. 107-109.
  • Коюда В.О. Основи інвестиційного менедж менту: підручник. К.: Кондор, 2018. 340 с.
  • Крахмальова Н. А., Ліщук В.В. Інвестиційний клімат і проблеми іноземного інвестування в Україні: монографія. Міністерство освіти і науки України, Київський національний університет технологій та дизайну. Київ : КНУТД, 2017. 223 с.
  • Музиченко А.С. Державне регулювання інвести ційної діяльності: підручник. К.: Науковий світ, 2016. 345 с.
  • Петлін І.В. Формування науково-методичного підходу до оцінки ефективності впровадження інновацій вітчизняними підприємствами: матеріали Х Міжнародної науково-практичної конференції «Сучасні тенденції розвитку світової економіки», (Харків 18 травня 2018 року). Харків. С. 92-93.
  • Петлін І.В. Теоретико-методичні засади оцінки ефективності функціонування підприємств готельного господарства: таксономічний підхід: матеріали міжнародної науково-практичної конференції «Сучасні проблеми розвитку туризму в Україні», (16-17 травня 2019 р.). Львів. С. 62-68.
  • Петлін І.В. Особливості формування організаційно-економічного механізму функціонування підприємств готельного господарства: Матеріали Всеукраїнської науково-практичної Інтернет-конференції «Сучасні тенденції з розвитку готельно-ресторанного бізнесу.  Якість і безпечність продуктів харчування», (24 квітня 2020 р.). Львів. С. 79-82.
  • Петлін І.В. Напрями удосконалення інституційного забезпечення розвитку підприємництва : Матеріали ХІ Міжнародної науково-практичної Інтернет-конференції «Управління проектами: проектний підхід в сучасному менеджменті», Одеса, (13-14 листопада 2020 р.). С.298-302.
  • Петлін І., Івасюта Ю. Методичні підходи до оцінки інноваційного потенціалу підприємств готельного бізнесу: матеріали Міжнародної науково-практичної конференції «Трансформація готельно-ресторанного бізнесу регіону в умовах євроінтеграції», м. Чернівці (11 травня 2023 р.). Чернівці: Технодрук, 2023. 266 с. (С. 225-228).
  • Петлін І., Попруга В. Управління інвестиційною привабливістю підприємств готельного бізнесу: матеріали Міжнародної науково-практичної конференції «Трансформація готельно-ресторанного бізнесу регіону в умовах євроінтеграції», м. Чернівці (11 травня 2023 р.). Чернівці: Технодрук, 2023. 266 с. (С. 229-234).
  • Ушакова М.М. Інвестування, фінансування, кредитування. Стратегія і тактика підприємства: підручник. К.: КНТЕУ, 2017. 191 с.
  • Шоп’як О., Петлін І. Проблеми впровадження інноваційних технологій у готельному бізнесі в сучасних умовах: Матеріали ІІ Всеукраїнської науково-практичної конференції молодих учених, аспірантів і студентів «Інновації, гостинність, туризм: наука, освіта, практика», Львів (19 травня 2022 року). С. 228-231.

Інформаційні ресурси Інтернет-мережі:

  • Державний комітет статистики України. URL: http://www.ukrstat.gov.ua
  • Офіційний сайт НБУ. URL: https://bank.gov.ua/
  • Офіційний сайт Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг України. URL: http: // www.nfp.gov.ua
  • Офіційний сайт Верховної Ради України. URL: www.rada.gov.ua
  • Бібліотека імені В.Вернадського. URL: з: http://www.nbuv.gov.ua
  • Офіційний сайт Міністерства фінансів України. URL: https://www.mof.gov.ua/uk

Силабус: Інвестування у готельному і ресторанному бізнесі. 2023-2024 н. р.

Завантажити силабус