Інформаційні технології в географії (106 Б)

Тип: Нормативний

Кафедра: конструктивної географії і картографії

Навчальний план

СеместрКредитиЗвітність
23Залік

Лекції

СеместрК-сть годинЛекторГрупа(и)
216доцент Андрейчук Ю. М.ГРФ-11с, ГрФУ-11с, ГрФЕ-11с

Лабораторні

СеместрК-сть годинГрупаВикладач(і)
232ГРФ-11спрофесор Іванов Є. А., доцент Пилипович О. В.
ГрФУ-11сдоцент Петровська М. А.
ГрФЕ-11спрофесор Іванов Є. А.

Опис курсу

Метою вивчення навчальної дисципліни «Інформаційні технології в географії» є — ознайомлення студентів з принципами побудови та функціонування інформаційних систем, історією ГІС, основними поняттями й термінами ГІС; сучасним станом ГІС, їх місцем в системі наук про землю; технічним, програмним і інформаційним забезпеченням ГІС; дати уявлення про особливості створення ГІС, апаратне і програмне забезпечення; про прикладні ГІС, включаючи ГІС муніципального, кадастрового, планувального, соціоекономічного та іншого призначення; виробити у студентів навики практичного використовування типових ГІС для досягнення поставлених цілей.
У навчальному курсі ставляться наступні завдання:
– ознайомитись зі структурою ГІС, вивчити її функції та можливості застосування в географії загалом та в соціально-економічній географії зокрема;
– навчитися працювати з конкретною ГІС-програмою (ArcGIS, QGIS);
– отримати навики у роботі з векторними та растровими просторовими даними;
– навчитися створювати цифрові картографічні матеріали, карти адміністративно-територіальних утворень та соціально-економічної інфраструктури, створювати та редагувати атрибутивні бази даних. Зміст ОК 16 «Інформаційні технології в географії» має сприяти формуванню у студентів такої інтегральної компетентності: здатність розв’язувати складні завдання і проблеми у галузі географії, соціально-економічної при здійсненні професійної діяльності або у процесі навчання, що передбачає проведення досліджень та здійснення інновацій, та характеризуватися невизначеністю умов і вимог.

Після завершення цього курсу студент буде :
знати:
– теоретичні та прикладні основи функціонування географічних інформаційних систем
вміти:
– застосовувати ГІС-програмні пакети ArcGIS та QGIS в географічних дослідженнях, картографуванні соціально-економічних характеристик територій.
– створювати модель баз геоданих,

– створювати модель атрибутивних даних.

Рекомендована література

Базова:

Допоміжна:

  • Геоінформаційні системи в геодезії, картографії та землеупорядкуванні: навч. посіб. / Е.Д.Кузьменко, О.М.Журавель, Л. І. Давибіда, С. М. Багрій. – Івано-Франківськ: ІФНТУНГ, 2012. – 703 с.
  • Світличний О.О. Основи геоінформатики: навч. посіб. / О.О.Світличний, С.В.Плотницький. – 2-ге вид., випр. і допов. – Суми: Університетська книга, 2008. – 294 с.

Інформаційні ресурси:

Силабус: Інформаційні технології в географії. 2024-2025 н.р.

Завантажити силабус