XV студентська наукова конференція «Реалії, проблеми та перспективи розвитку географії в Україні» (15 травня 2014 р.)

15 травня 2014 року на географічному факультеті Львівського національного університету імені Івана Франка відбулась XV студентська наукова конференція «Реалії, проблеми та перспективи розвитку географії  в Україні», під час якої учасники обговорили найактуальніші питання розвитку своєї галузі.
Із вітальним словом до присутніх звернувся заступник декана з навчально-виховної і наукової роботи факультету Ігор Рожко, який наголосив на важливості винесених на обговорення тем і перспективності наукових пошуків студентів-географів. «Сьогодні ми розглядатимемо проблематику сучасної географічної науки в Україні, а отже, й очікування та перспективи подальшої роботи студентів у сфері географії», – зазначив Ігор Михайлович.
«Перші кроки в науковій роботі, перші здобутки визначать і подальші напрями розвитку студента як дослідника та науковця. Робіть ці кроки виважено», – звернувся до студентів завідувач кафедри  ґрунтознавства та географії ґрунтів Степан Позняк.
Свої рекомендації молодим науковцям також висловив завідувач кафедри раціонального використання природних ресурсів і охорони природи Семен Кукурудза: «Ви запам’ятаєте вашу першу конференцію на все життя. Переконаний, що вас чекає велике майбутнє. Сьогодні ж бажаю вам успіху і не полишати розпочатої справи нелегкого наукового пошуку».
Закликала до плідної праці молодих науковців завідувач кафедри туризму Марта Мальська, яка висловила  переконання, що невдовзі кожен із учасників конференції займе гідне й заслужене місце на науковій і професійній  ниві нашої країни: «У ваших обличчях я бачу тих, за ким нове майбутнє географічного факультету і загалом нашої країни. Ви – наша опора в майбутньому й надія у теперішньому».
Під час роботи конференції студенти мали змогу не лише виступити та подискутувати з колегами, а й оцінити дослідження своїх колег. Серед основних критеріїв визначення найкращих робіт – логічна послідовність викладу, аргументовані висновки, наочність та актуальність теми.

Тематика доповідей студентів була надзвичайно багатоплановою: від питань  особливостей ґрунтів,  геоморфологічного районування до соціально-економічних проблем різного рівня. Важливими також були теми оптимізації та розвитку туризму як галузі, демографічної ситуації в країні й інші проблеми, які охоплювали ключові галузі сучасної географічної науки України та світу.