VII Міжнародна конференція «Географія, економіка і туризм: національний та міжнародний досвід»

4-6 жовтня 2013 р. кафедра туризму географічного факультету спільно з кафедрою країнознавства і міжнародного туризму факультету міжнародних відносин ЛНУ імені Івана Франка та кафедрою географії України і туризму географічного факультету Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка провели VІI міжнародну наукову конференцію «Географія, економіка і туризм: національний та міжнародний досвід».

Конференція зібрала 150 науковців та практиків з різних країн Європи: України, Польщі, Білорусі, Росії, Італії, США. Під час пленарного та секційних засідань, які проводилися у Будинку вчених, розглянуто широке коло питань: використання природно-географічних та історико-культурних ресурсів рекреаційних територій, розвиток інноваційних видів туризму, суспільно-економічні проблеми у туризмі, аспекти підготовки туристичних кадрів, історію світового, європейського, українського туризму.

Учасники конференції

Учасники конференції представляли багато українських вищих учбових закладів та організацій, зокрема: НУ «Львівська політехніка», Національний лісотехнічний університет України (Львів), Львівський державний університет фізичної культури, Львівський державний університет внутрішніх справ, Львівський інститут економіки і туризму, Екологічний коледж Львівського національного аграрного університету, Академія митної служби України (Дніпропетровськ), Донецький національний університет економіки і торгівлі імені Михайла Туган-Барановського, Європейський університет (Рівненська філія), Житомирська філія Київського інституту бізнесу та технологій, Жовківський районний дитячий центр оздоровлення, відпочинку та туризму «Росинка», Івано-Франківський національний технічний університет, Ізмаїльський державний гуманітарний університет, Інститут туризму Федерації професійних спілок України (Київ), Київський національний торговельно-економічний університет, Київський національний університет імені Тараса Шевченка.

Також учасниками були Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, Національна академія керівних кадрів культури і мистецтв (Київ), Національний університет водного господарства та природокористування (Рівне), Національний університет кораблебудування імені адмірала Макарова (Миколаїв), Ніжинський державний університет імені Миколи Гоголя, НПП “Вижницький, Одеський державний екологічний університет, Одеський національний економічний університет, Спілка сприяння розвитку сільського зеленого туризму в Україні, Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка, Ужгородський національний університет, Харківська державна академія культури, Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна, Хмельницький кооперативний торговельно-економічний інститут, Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича.

Делегація з Росії була представлена такими закладами як: Саратовська державна юридична академія, Мордовський державний університет ім. Н.П. Огарьова, Бєлгородський державний університет, Бєлгородський університет кооперації, економіки і права.

Науковці з Білорусі представляли Брестський державний університет ім. О. С. Пушкіна.

Найбільшою серед іноземців була делегація науковців з різних учбових закладів Польщі, зокрема, Університет економічний в Катовіцах, Вища торгова школа у Вроцлаві, Люблінський Католицький Університет ім. Івана Павла II , Університет Яна Кохановського в Кєльцах, Інститут охорони середовища (Варшава), Краківський педагогічний університет, Ягеллонський університет (Краків), Національна Вища школа техніко-економічні ім. Броніслава Маркевича в Ярославі, Щецинський університет, Вища школа маркетингових досліджень в Катовіцах, Жешівський університет, Гданський університет, Ойцовський національний природний парк.

Вперше на конференції були присутні науковці з Італії та США. Італійський університет у м. Кальярі (Сардинія) представляв професор Андреа Корсале. Цікаву доповідь про життя українців у Нью-Йорку представив директор адміністрації Наукового товариства імені Тараса Шевченка у США Василь Лопух.

Наукова екскурсія

Окрім наукових виступів та дискусій в рамках конференції відбулася наукова екскурсія, організована колегами з Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка. Під час екскурсії учасники конференції ознайомилися із станом використання рекреаційно-туристичних ресурсів Львівської та Тернопільської областей у туристичній діяльності. Науковці побували у багатьох населених пунктах, які володіють визначними історико-культурними пам’ятками, зокрема, у Золочеві, Тернополі, Бучачі, Язлівці, Чорткові, Микулинцях, Теребовлі, Зарваниці, Збаражі.

Результатом проведення конференції є збірник Матеріалів конференції, виданий за сприяння Департаменту міжнародного співробітництва та туризму Львівської ОДА в рамках реалізації програми розвитку туризму та рекреації у Львівській області на 2011–2013 рр.