Робота секції “Урбаністика, просторове планування і регіональний розвиток” на конференції до 140-річчя географії у Львівському університеті “Географічна освіта і наука: виклики і поступ”

24.05.2023 | 14:39

18–19 травня 2023 року на міжнародній науково-практичній конференції до 140-річчя географії у Львівському університеті “Географічна освіта і наука: виклики і поступ” працювала секція “Урбаністика, просторове планування і регіональний розвиток”, на яку було подано 18 доповідей.
Відповідальною за діяльність секції була кафедра географії України.
Керівник секції – професор Роман Лозинський, секретар – доцент Андрій Зубик.
Матеріали секції вміщено в другому томі збірника конференції.

Учасники секції заслухали доповіді про стандарти smart city (Роман Лозинський), функціонально-просторову поліцентричность Київського метрополісного регіону (Григорій Підгрушний, Наталія Провотар, Костянтин Мезенцев), сутність ландшафту як поєднаної соціально-екологічної системи в контексті просторового планування зеленої інфраструктури (Маріне Елбакідзе, Іван Круглов, Анатолій Смалійчук), використання гравітаційних моделей для визначення переважного впливу найбільших міст України (Сергій Пугач, Олексій Гнатюк, Костянтин Мезенцев), варіативність містопланувальних концепцій як засіб конкурентоспроможності світових міст (Галина Лабінська), інклюзивність публічних просторів кампусу Київського університету (Анатолій Мельничук та Світлана Гнатюк), особливості систем та практик міської мобільності на прикладі проєкту “Зеленої лінії” у Львові (Юрій Полянський), трансформацію міських територій у контексті зміни уявлень, політик і способів вироблення простору (Олена Денисенко), теоретичні та методологічні засади географічних досліджень міст (Владислав Моргацький). Частину доповідей було подано для заочної участі.

Обговорюючи доповіді, учасники секції наголошували на важливості урбаністичних досліджень в сучасній Україні, участь у них географів, необхідності інтегрованого підходу до аналізу просторового розвитку міст, громад і територій.

Кафедра географії України вдячна всім учасникам конференції, що зголосилися до участі в секції “Урбаністика, просторове планування і регіональний розвиток”, особливо її гостям із різних міст України, яким вдалося в складний для нашої держави час відвідати Львів й оголосити свої доповіді, а саме: Григорію Підгрушному, Наталії Провотар і Костянтину Мезенцеву, Сергію Пугачу й Олексію Гнатюку, Анатолію Мельничуку і Світлані Гнатюк, Олені Денисенко.