Спільні польові науково-практичні дослідження бакалаврів спеціальності “Ґрунтознавство та експертна оцінка земель”

15.10.2024 | 13:09

10 жовтня 2024 р. відбулися спільні польові науково-практичні дослідження бакалаврів групи ГРН-41с Анни Стельмах, Анастасії Павлик і Назарія Василини та студентів ГРН-21с Сергія Диби і Миколи Черничука спеціальності “Ґрунтознавство та експертна оцінка земель” (науковий керівник – професор Андрій Кирильчук) у межах грабової діброви з домішкою сосни та клену.
Ділянка розташована поблизу основних варіантів (надтривалого) стаціонарного досліду Інституту сільського господарства Карпатського регіону НААН України.

Досліджено морфологію ясно-сірого лісового поверхнево-глеюватого ґрунту під лісовою рослинністю, відібрано зразки для визначення загальних фізичних властивостей ґрунту, проведення структурно-агрегатного аналізу та встановлення параметрів фізико-хімічних властивостей досліджуваного ґрунту.

Дані польових і лабораторно-аналітичних досліджень будуть слугувати основою для написання майбутніх курсових і бакалаврських робіт.