Німецько-український виїзний семінар «Україна – зміна і динаміка: Львів, Одеса, Київ»

Німецько-український виїзний семінар «Україна – Зміна і динаміка: Львів, Одеса, Київ» (м. Байройт, 26 червня–01 липня 2019 р., м. Львів, 19–23 вересня 2019 р.).

Наукова діяльність відбувалась у формі виїзних науково-дослідних семінарів за участю викладачів, аспірантів та студентів кафедри економічної і соціальної географії ЛНУ імені Івана Франка.

П’ятий німецько-українського виїзний семінар «Україна – Зміни і динаміка: Львів, Одеса, Київ» відрізнявся значною попередньою підготовчою роботою учасників, зокрема опрацюванням теоретико-емпіричних напрацювань з визначеної тематики.

Перший етап п’ятого німецько-українського виїзного семінару «Україна – Зміни і динаміка: Львів, Одеса, Київ» відбувався з 26 червня по 01 липня 2019 р. у Байройтському університеті (Німеччина). Другий етап семінару відбувався в Україні у Львівському національному університеті імені Івана Франка з 19–30 вересня 2019 р.

У першому етапі наукового семінару взяли участь студенти географічного факультету Вікторія Герман, Юлія-Марія Кичма, Ірина Когут, Олександра Назарчук, Юрій Полянський, Іван Сапса, Віра Чернявська під керівництвом ас. Ірини Ванди як учасники підготовчого семінару. Студенти працювали в українсько-німецьких малих групах над проблематикою політичної трансформації в Україні, міського розвитку у секторному та функціонально-просторовому аспектах, розробляли програми дослідження окремих територій у Львові та Києві. Екскурсії у Байройті, Бамберзі та Нюрнберзі дали змогу вивчити розвиток центральних частин міст, які належать до спадщини ЮНЕСКО і мають туристично-рекреаційну спеціалізацію.

Під час проходження другого етапу наукового семінару у Львові учасники ознайомилися з просторовим плануванням міста, досвідом вбудови нових об’єктів у історичному центрі; зосередили увагу на розвитку інфраструктури міста – транспортної, туристичної, освітньої тощо. Обговорено концепцію розвитку транспортної інфраструктури та мобільності населення м. Львова у Львівській міській раді. Виконуючи дослідницьку частину семінару студенти, за заздалегідь напрацьованою програмою, проводили вивчення та розробляли проект розвитку окремих ділянок міст Львова та Києва, мають відмінну переважаючу спеціалізацію: промислову, житлову, транспортно-комунікаційну, освітню.