Звіт про проведення ХV міжнародної наукової конференції «Географія, економіка і туризм: національний та міжнародний досвід» 8 жовтня 2021 р., м. Львів
8 жовтня 2021 р. кафедра туризму географічного факультету разом із кафедрою країнознавства і міжнародного туризму факультету міжнародних відносин провела ХV міжнародну наукову конференцію «Географія, економіка і туризм: національний та міжнародний досвід. Співорганізаторами конференції також була Вища суспільно-природнича школа імені Вінцента Поля (м. Люблін, Республіка Польща) та громадська організація «Еколого-географічний фонд».
Конференція зібрала понад сто науковців та практиків з різних країн: України, Польщі, Білорусі, Словаччини, Італії, США. У зв’язку із продовження карантину, пов’язаного з поширенням COVID 19, наукова конференція відбулася із дотриманням карантинних вимог. Під час пленарного засідань, які проводилися в конференц-залі кафедри туризму (вул. П. Дорошенка, 41/1г), розглянуто широке коло питань: використання природно-географічних та історико-культурних ресурсів рекреаційних територій, розвиток інноваційних видів туризму, проблеми безпеки у туризмі тощо.
Учасники конференції представляли багато українських вищих учбових закладів та організацій, зокрема:
- Національний лісотехнічний університет України (м. Львів),
- Львівський національний аграрний університет,
- Екологічний коледж Львівського національного аграрного університету,
- Львівський державний університет фізичної культури імені Івана Боберського,
- Львівський торговельно-економічний університет,
- ДУ “Інститут регіональних досліджень імені М.І. Долішнього НАН України (м. Львів),
- Київський національний торговельно-економічний університет,
- Київський національний університет імені Тараса Шевченка,
- Дніпровський національний університет імені Олеся Гончара (м. Дніпро),
- Національний університет водного господарства та природокористування (м. Рівне),
- Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка,
- Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича,
- Льотна академія Національного авіаційного університету (м. Кропивницький),
- Волинський національний університет імені Лесі Українки (м. Луцьк),
- Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна,
- Донецький національний університет економіки і торгівлі імені Михайла Туган-Барановського (м. Кривий Ріг),
- Університет імені Альфреда Нобеля (м. Дніпро),
- Одеський національний університет імені І.І. Мечникова.
Науковці з Білорусі представляли Брестський державний університет ім. О.С. Пушкіна (Дзяржаўны ўніверсітэт у Брэсце, Брэст).
Заочна делегація з Польщі представлена науковцями з Вищої суспільно-природничої школи імені Вінцента Поля (Wyższa Szkoła Społeczno-Przyrodnicza im. Wincentego Pola w Lublinie) та Природничого університету (Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie) (м. Люблін), Ойцовського національного парку.
Словацькі колеги представляли Словацький аграрний університет (Slovak Agrarian University, Nitra).
Вперше учасником конференції був науковець зі Сполучених Штатів Америки – професор Джордж Вайт (George W. White) з Університету Південної Дакоти (South Dakota State University, Brookings, South Dakota). Викладачами кафедри туризму домовлено про наукову та освітню співпрацю з американськими колегами.
Також матеріали своїх досліджень подали фахівці туристичної індустрії з Італії (Hotel Maestrale, San Benedetto del Tronto).
На другий день конференції обговорювали можливості співпраці між національним університетом Південної Дакоти і Львівським національним університетом імені Івана Франка. Гості з США ділилися враженнями від України та Львова. Розказали, що наша конференція була головним мотивом для відвідання нашого міста.