Вийшла друком монографія Андрія Байцара “Україна та українці на європейських етнографічних картах”

05.01.2022 | 12:40

Вийшла друком монографія доцента кафедри географії України Андрія Байцара “Україна та українці на європейських етнографічних картах”. У монографії розглядається розвиток уявлень про межі розселення українського етносу у зв’язку з початком складання етнографічних карт території Австрійської та Російської монархій. Детально проаналізовано картографічний матеріал з етногеографії України. Окремі розділи присвячено Русі, Русинам, Новгородцям, а також Білим хорватам та Білій Хорватії (праукраїнській державі). Розглянуто походження термінів Україна та окраїна. Охарактеризовано карти Клавдія Птолемея, де зображені українські етнічні землі.

Подано опис карт по Винниківщині (історико-географічна місцевість на Львівщині).

Для науковців, викладачів, студентів та аспірантів географічних та історичних факультетів, усіх, хто цікавиться географічним українознавством.

Монографія у pdf-форматі