02.09.2023 | 12:27

Вийшла друком колективна монографія «Теорія і практика генетичного ґрунтознавства», присвячена 30-ти річчю кафедри ґрунтознавства і географії ґрунтів ЛНУ імені Івана Франка та 80-ти річчю професора Степана Позняка.

У колективній монографії узагальнено результати багаторічних досліджень генетичної природи, географічного поширення, складу та властивостей ґрунтів. Значну увагу приділено питанням збалансованого використання, відтворення, збереження та охорони ґрунтів.
Проаналізовано сучасний стан ґрунтових ресурсів, розвиток деградаційних процесів у ґрунтах, проблеми класифікації ґрунтів України та перспективи впровадження ґрунтової інформаційної системи. Обґрунтовано заходи подолання негативних наслідків використання ґрунтового покриву. Висвітлено основні аспекти екологізації ґрунтокористування.