Всеукраїнський конкурс “Учитель року 2024”

27.11.2023 | 18:48

15-24 листопада 2023 р. на базі КЗ ЛОР “Львівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти” пройшов І тур всеукраїнського конкурсу “Учитель року — 2024” у номінації “Географія”.
В конкурсі взяли участь 32 вчителі географії Львівської області.
Члени журі: п. Світлана Романів (учитель географії ліцею № 93 Львівської міської ради, заступник голови журі), п. Мирослав Зінкевич (старший викладач кафедри природничо-математичної освіти КЗ ЛОР “Львівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти”, секретар журі), п. Лідія Голосова (учитель географії ліцею “Надія” Львівської міської ради, консультант Центру професійного розвитку педагогічних працівників м. Львова), п. Ольга Копитко (учитель географії Яворівської гімназії імені Осипа Маковея Яворівської міської ради, фахівець відділу освітньої політики, правового та кадрового забезпечення відділу освіти Яворівської міської ради), п. Олена Мозіль (учитель географії Верхньосиньовидненського закладу ЗСО І-ІІІ ступенів імені Петра Яцика Сколівської міської ради, дипломант всеукраїнського конкурсу “Учитель року 2019”). Голова журі (за згодою): асист. Любов Котик, заступник декана географічного факультету з навчально-методичної роботи.
Конкурс проходив у три етапи. На першому етапі (15 листопада), учасники проходили випробування “Тестування” і “Дослідження”. Метою випробування “Тестування” є визначення рівня професійної компетентності конкурсантів; “Дослідження” — виявлення вміння конкурсантів проєктувати дослідницько-пошукову діяльність учнів.
За результатами випробувань першого етапу на другий етап перейшли 12 вчителів географії, які 22 листопада взяли участь у випробуваннях “Практична робота” та “Майстерка”. Метою випробування “Практична робота” є виявлення вміння конкурсантів розробляти та виконувати практичні завдання з використанням Інтернет-ресурсів, зокрема, картографічних; “Майстерка” передбачає виявлення вміння конкурсантів адаптувати власну педагогічну ідею (технології, методи, прийоми роботи) до специфіки навчальних тем та вікових особливостей учнів.
За результатами другого етапу конкурсу на третій етап перейшли п’ять конкурсантів:
п. Тарас Козак (Львівська СЗШ східних мов та східних бойових мистецтв “Будокан” з поглибленим вивченням іноземних мов);
п. Лариса Колб (заклад ЗСО І-ІІІ ступенів с. Борщовичі Новояричівської селищної ради Львівського району);
п. Наталія Овсянник (Миколаївський ліцей Миколаївської міської ради Стрийського району);
п. Надія Савіцька (Торгановицька гімназія імені Дмитра Петрини Старосамбірської міської ради Самбірського району);
п. Любов Сеник (гімназія №5 Червоноградської міської ради).
На третьому етапі (випробування “Урок”, 24 листопада 2023 р.) конкурсанти презентували відкритий урок. Кейс випробування був обраний для кожного конкурсанта методом жеребкування, з учнями конкурсанти познайомилися на самому уроці. Уроки конкурсанти проводили у 6-8 класах навчального закладу “Школа вільних та небайдужих” (м. Львів, вул. Наукова, 7).
Теми уроків: “Природні зони Північної Америки. Вертикальна поясність в горах материка. Зміни природи материка людиною” (7 клас; п. Лариса Колб); “Корисні копалини України, їх класифікація за використанням, закономірності поширення. Паливні корисні копалини” (8 клас; п. Надія Савіцька); “Рудні корисні копалини: басейни, райони залягання” (8 клас; п. Тарас Козак); “Зовнішні процеси на земній поверхні” (6 клас; п. Наталія Овсянник); “Абсолютна і відносна висота точок. Горизонталі. Шкала висот і глибин” (6 клас; п. Любов Сеник).
У конкурентній боротьбі, перше місце виборола п. Надія Савіцька (Торгановицька гімназія імені Дмитра Петрини Старосамбірської міської ради Самбірського району), яка буде представляти спільноту вчителів географії Львівщини на Всеукраїнському рівні.
Вітаємо п. Надію Савіцьку з перемогою та бажаємо подальших звершень у професійній діяльності, легких завдань на завершальному етапі всеукраїнського конкурсу “Учитель року – 2024”!
Дякуємо п. Мирославу Зінкевичу і п. Світлані Романів за організацію конкурсу на високому науковому та організаційному рівнях, журі за якісну працю, учасникам за цікаве інтелектуально-освітнє дійство!