Співробітники факультету пройшли курс «Основи дистанційного зондування Землі: аналіз космічних знімків у геоінформаційних системах»

24.11.2023 | 16:46

Впродовж 16-29 жовтня 2023 року доцентка кафедри геоморфології та палеогеографії Галина Байрак та завідувачка лабораторії геоінформаційних технологій та ландшафтного планування Галина Савка проходили курс «Основи дистанційного зондування Землі: аналіз космічних знімків у геоінформаційних системах», організований Лабораторією “ГІС та ДЗЗ” – Академія Copernicus МАНУ. Робота під час проходження вебінару була дуже насиченою. Окрім настановчих лекцій, слід було виконати 20 практичних завдань та підготувати власний проект на підсумкову конференцію. Учасники вебінару вчилися як можна використовувати дані ДЗЗ у видимому та радіолокаційному діапазонах для оцінки стану рослинності чи змін лісового покриву, моніторити стан якості води, виявляти нафтові розливи в морях, працювати із цифровою моделлю рельєфу, розраховувати різноманітні індекси – вегетаційний, водний, знаходити кореляційні зв’язки між різними показниками, здійснювати регресійний аналіз тощо. Можна багатству наявних Інтернет-ресурсів для різнопланових географічних досліджень: Giovanni від NASA, EO Browser – розміщені всі супутникові дані від початку знімань, SRTM Tile Grabbe – гіпсометрія рельєфу, Onegeology Global – геологія світу, ArcGIS Online для створення власних карт на космозображеннях та топокартах від Open Street Map та ін. Опанування нового є завжди складним процесом, та прості доступні пояснення, допомога з боку авторського колективу спецкурсу – і нові знання даються легко, а результат цього вартий!