Науково-методичний семінар кафедри економічної і соціальної географії на тему: «Дотримання засад академічної доброчесності»

07.12.2021 | 15:17

06 грудня 2021 р. на науково-методичному семінарі кафедри економічної і соціальної географії відбулося обговорення дотримання засад академічної доброчесності працівниками кафедри та здобувачами вищої освіти.
На семінарі було зазначено:

• академічна доброчесність – система етичних принципів, норм, правил, якими повинні керуватися учасники освітнього процесу з метою збереження довіри до високих стандартів і результатів науково-освітньої діяльності у Львівському університеті;
  • «Положення про забезпечення академічної доброчесності у Львівському національному університеті імені Івана Франка» від 31.10.2018 р. — документ, який регламентує засади дотримання академічної доброчесності в Університеті;
  • працівники кафедри та здобувачі вищої освіти ознайомлені з Декларацією про дотримання академічної доброчесності працівника/здобувача ЛНУ ім. І. Франка;
  • головна мета положення: запобігання порушення академічної доброчесності; формування високої академічної культури; утвердження етичних цінностей в освітньому процесі; підвищення іміджу Університету у сфері освітньо-наукової діяльності;
  • приклади академічної недоброчесності: обман, академічний плагіат, самоплагіат, фабрикація, фальсифікація, списування, хабарництво, необ’єктивне оцінювання.

З метою формування засад академічної доброчесності на кафедрі активно впроваджуються в освітній процес педагогічні інновації (розробка електронних навчальних курсів на платформі Moodle — «Географія населення світу», «Геокультура та геоосвіта України» та ін.), які сприяють нівелюванню необ’єктивності оцінювання здобувачів вищої освіти.
Недопущення академічного плагіату пропагується членами кафедри і здобувачами вищої освіти під час виконання курсових і магістерських робіт. Зокрема, магістерські роботи проходять перевірку в системі Unicheck.