Наукова експедиція містами України науковців географів-суспільствознавців

06.10.2021 | 16:16

У рамках міжнародного проекту  “Громадський міський простір в Україні” 17-28 вересня 2021 р., за ініціативи Львівського національного університету імені Франка, Тюбінгенського університету Карла Ебергарда та Львівського інституту менеджменту відбулася міжнародна наукова експедиція містами України. Учасники  відвідали 18 із 25 обласних регіонів України; усі міста – регіональні центри (Львів, Київ, Харків, Дніпро, Запоріжжя, Одеса); репрезентативні обласні центри (Луцьк, Черкаси, Полтава, Херсон, Миколаїв, Чернівці, Івано-Франківськ); цікаві малі і середні міста (Жовка, Рожище, Чигирин, Камянець-Подільський, Коломия). Проведені теренові дослідження публічних просторів переважно центральних частин перерахованих міст, процесів декомунвщації та дерусифікації в них.

НІмецькі та польські науковці-географи були приємно вражені змінами, що сталися в українських містах за роки незалежності