28 квітня 2023 р. відбувся фінальний етап Всеукраїнського конкурсу “Екопогляд”

04.05.2023 | 11:04

28 квітня 2023 року відбувся фінальний етап Всеукраїнського конкурсу “Екопогляд”. Це конкурс екологічних проєктів для школярів будь-якого віку. Загалом у ньому взяло участь 14 учнів 8-11 класів та один першокласник. Були учасники з Харківської, Сумської, Львівської, Київської, Рівненської, Вінницької, Хмельницької та Волинської областей. Загалом конкурсанти показали високий рівень знань з обраної тематики дослідження, а також володіння навичками дистанційного зондування Землі.

Представниками Львівщини були вихованці обласної МАН, які успішно пройшли перший тур конкурсу.

Уляна Банах – учениця 11 класу Львівського фізико-математичного ліцею при ЛНУ імені Івана Франка представила доповідь «Моніторинг стану атмосферного повітря у Львівській області (2007, 2012, 2017, 2021 рр.)». Учасниця провела ґрунтовний аналіз стану атмосферного повітря Львівщини та продемонструвала високий рівень володіння сучасними дистанційними засобами досліджень. У фіналі конкурсу школярка отримала призове третє місце.

Марта Кузьменко – учениця 8 класу Дрогобицького наукового ліцею імені Богдана Лепкого, яка успішно пройшла перший етап серед конкурсантів Львівщини. Школярка виступила з доповіддю «Льодовиковий покрив за даними супутникових спостережень». Науковий керівник – Євген Тиханович, доцент кафедри геоекології і фізичної географії ЛНУ імені Івана Франка. Дослідження стосувалося зменшення площ льодовикового покриву внаслідок змін клімату.

У складі журі взяла участь завідувачка лабораторії геоінформаційних технологій і ландшафтного планування географічного факультету ЛНУ імені Івана Франка Галина Савка, за що отримала подяку від організаторів конкурсу.