Доцентами кафедри туризму географічного факультету ЛНУ імені Івана Франка 1-3 липня 2020 р. здійснено дослідження природних особливостей Національного природного парку Прип’ять-Стохід та структури управління його функціонуванням

06.07.2020 | 14:17

Парк створено 2007 рокуз метою збереження, відтворення та раціонального використання типових і унікальних природних поліських комплексів, які мають важливе природоохоронне, наукове, естетичне, рекреаційне та оздоровче значення.Територія природного парку сягає 39 315 га. Флора включає сорок два видирослин, занесених до Червоної книги України. Фауна  також налічує вісімдесят  чотири види червонокнижних видів тварин.На території парку також відбувались визначні історичні події під час Першої та Другої світових війн, які екранізовані в спільному кінематографічному проекті«Пофарбоване пташеня» (чеськ. Nabarvené ptáče) –чесько-словацько-український кінофільм чеського режисера Вацлава Маргула, екранізація роману польсько-американського письменника Єжи Косинського «Розфарбований птах». Також залишилося чимало фортифікаційних об’єктів з Першої світової.

В результаті спільної плідної роботи працівників парку –директора (Сащук Олександр Іванович),заступників (Оласюк Юрій Павловичта Веремчук Віталій В’ячеславович) та колективу доцентів університету в складі: Гамкало М.З., Романів П.В., Бордун О.Ю.укладено договір про співпрацю з метою проведення наукових досліджень обидвох сторін.