Науковці кафедри геоморфології і палеогеографії провели польові дослідження на території Закарпаття

21.08.2023 | 14:18

Доцент кафедри геоморфології і палеогеографії Роман Дмитрук спільно з магістеркою Марія Федикович провели польові дослідження на території Закарпаття, а саме в карпатській та закарпатській частині межиріччя Тиса – Латориця.
Упродовж польових днів вдалось відвідати кілька карʼєрів та відслонень, в яких на поверхню виходять різновікові утворення (від юрських до четвертинних) осадового та вулканічного походження.
Ерозійні та акумулятивні форми рельєфу, розвиток яких і на сьогодні часто є дуже швидким, дали змогу сформувати уявлення про розвиток цієї території упродовж антропогену та пізнього неогену. Окрема подяка за допомогу у відвідуванні розробок лігнітів в околицях Іршави Людмилі та Іванові Пелиньо.