Ювілейна 60-та «Говерляна 2024»

26.03.2024 | 12:48

Протягом 22-24 березня 2024 року учасники гуртка «Активний туризм» (туристичний клуб «Блуд») взяли участь у ювілейніому 60-му поході «Говерляна 2024».
Серед учасників були представники кафедри туризму Ніколаєнко Дар’я (ГРТ 21 с), Потюк Андрій (ГРТМ 11 с), Заник Анастасія (ГРГ 12 с), а також студенти інших спеціальностей географічного факультету: Стельмах Анна, голова студентської ради географічного факультету (ГРН 31 с), Лань Ігор (ГРФ 41 с), Котляр Ростислав (ГРФ 11 с), Котяш Ангеліна (ГРФ 11 с), Зуй Вадим (ГРФУ 11 с), Охримчук Олена-Валерія (ГРН 21 с).
Примітно, що до нашої групи долучилися студенти історичного факультету Салій Тетяна (ІСО 13) та Закриничний Стас (ІСО 13).
Керівник групи  – кандидат географічних наук, доцент кафедри туризму Павло Романів.
Група представників ЛНУ імені Івана Франка поїздку здійснювали разом з представниками ЛДУФК ім. І. Боберського (керівник Костянтин Лабарткава).
Виїзд зі Львова – 22 березня о 16:00 з залізничного вокзалу (трансфер автобусами). Далі – ночівля на туристичній базі «Говерла» у смт Ворохта. По дорозі зі Львова учасники Говерляни відвідали пам’ятку архітектури національного значення церкву святого Пантелеймона у с. Шевченкове поблизу м. Галич Івано-Франківської області.
Сходження на г. Говерлу розпочалося об 11-й годині 23 березня від навчально-спортивної бази «Заросляк». Перед сходженням усі учасники ознайомилися з правилами поведінки в горах, інструктажем, дотриманням елементів безпеки в горах.
Учасники сходження мали можливість ознайомитися з діяльністю гірських рятувальних служб, медичної служби, функціонуванням туристичних та навчально-спортивних баз.
Також студенти отримали неоціненний досвід гірського сходження на найвищу вершину Українських Карпат г. Говерла в умовах наявності снігового покриву, поривів вітру. До речі, абсолютна більшість учасників вперше здійснювали таке сходження.
Окрім цього, студенти вдосконалювали свої комунікативні навички, спілкуючись з іншими учасниками сходження, зокрема історичними постатями, котрі започаткували ініціативу першої Говерляни у 1964 році. Вчилися працювати в команді, перевірили свої психоемоційні та фізіологічні можливості.
За результатами сходження учасники отримали пам’ятні подарунки: персональне свідоцтво, значок з написом «Говерляна 2024».
Загальне керівництво з підготовки й проведення сходження здійснювалося управлінням молоді та спорту Львівської обласної державної адміністрації, Львівською обласною федерацією спортивного туризму та туристичним альпіністським центром «Скеля».
В межах проєкту були зібрані кошти на дрон з тепловізором DJI Mavic 3T для штурмовиків 80-ї ОДШБ, які виконують завдання на Донецькому напрямку.

Автор – Павло Романів