6-9 жовтня 2022 р. відбувся Всеукраїнський науковий семінар пам’яті професора Анатолія Мельника “Прикладне ландшафтознавство: історія, сучасність, перспективи”

11.10.2022 | 20:45

6-9 жовтня 2022 р. відбувся Всеукраїнський науковий семінар “Прикладне ландшафтознавство: історія, сучасність, перспективи”, присвячений 65-й річниці з дня народження професора Анатолія Мельника.

6 жовтня на Сесії пам’яті професора Анатолія Мельника із вступним словом виступили Роман Гладишевський, проректор з наукової роботи Львівського університету та Володимир Біланюк, декан географічного факультету Львівського університету. Про життєвий шлях та наукові здобутки Анатолія Васильовича у доповіді “Професор Анатолій Мельник – дослідник і учитель” розповіли його учні Олеся Буряник, Людмила Костів (Львівський університет), Микола Карабінюк (ДВНЗ “Ужгородський національний університет”), Зоряна Гостюк (Національний природний парк «Гуцульщина»). Про студентське життя вченого розповіли його однокурсники Павло Шубер, Мирослав Іваник, Володимир Шушняк (Львівський університет).

Наукові доповіді представили:

• Григорій Денисик (Вінницький державний педагогічний університет ім. М. Коцюбинського) Перспективні напрями розвитку прикладного антропогенного ландшафтознавства;
  • Євген Іванов, Людмила Курганевич (Львівський університет) Проблеми ландшафтного картографування гірничопромислових і постмайнінгових територій;
  • Людмила Сорокіна (Інститут географії НАН України) Узгодження структури легенд середньомасштабних ландшафтних карт Українських Карпат і України;
  • Анастасія Сплодитель (Інститут геохімії, мінералогії та рудоутворення імені М.П. Семененка НАН України; Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник) Геоекологічна оцінка воєнно-техногенного впливу на компоненти ландшафту Донецької та Луганської областей;
  • Дарія Холявчук (Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича) Інтерпретація кліматичної мінливості гірських ландшафтів із застосуванням грід-даних;
  • Оксана Колтун (Львівський університет) Вивчення екзогенних геоморфологічних процесів у містах: можливості використання нетипових майданчиків для спостережень.

7 жовтня учасники семінару відвідали Галицький національний природний парк, 8-9 жовтня провели на Чорногірському географічному стаціонарі.

Наукові повідомлення опубліковані у збірнику матеріалів семінару.

Покликання на вебсторінку семінару http://geoecology.lnu.edu.ua/2022-a-melnyk-wrkshp/