2–3 березня 2023 р. відбувся науково-практичний онлайн-семінар за міжнародної участі “Проблеми геоморфології і палеогеографії Українських Карпат і прилеглих територій”, присвячений 85-річчю з дня народження професора кафедри Ярослава Кравчука.

04.03.2023 | 12:27

2–3 березня 2023 р. кафедра геоморфології і палеогеографії організовувала науково-практичний онлайн-семінар за міжнародної участі “Проблеми геоморфології і палеогеографії Українських Карпат і прилеглих територій”, присвячений 85-річчю з дня народження професора кафедри Ярослава Кравчука.  У семінарі взяли участь понад 40 науковців України та Польщі, а загалом 95 учасників подало свої теми доповідей. Ярослава Софроновича привітали ректор нашого університету Володимир Мельник, ректор Університету Марії Кюрі-Склодовської Радослав Добровольський, проректор Люблінського Католицького ун-ту  Ева Трасковська, ун-ту А. Міцкевича у Познані, науковці Варшавського, Ягеллонського університетів, декан факультету Володимир Біланюк, завідувачі кафедр, друзі та колеги. За два дні роботи семінару учасники  прослухали 26 доповідей. Було представлено різні види досліджень – палеогеографічні, структурні, ерозіознавчі, руслознавчі, геотуристичні, ґрунтознавчі тощо. Учасники представили нові розрізи четвертинних відкладів, зазначили важливу роль рельєфу як белігеративного та природоохоронного ресурсу. Проведений захід показав, що напрям географічних, і зокрема, геоморфологічних і палеогеографічних досліджень, існує та розвивається в теперішніх нелегких умовах.