Проблеми збереження ландшафтного та біологічного різноманіття Українських Карпат

З 16 по 19 вересня 2010 р. проведений міжвідомчий науковий семінар кафедри фізичної географії Львівського національного університету імені Івана Франка спільно з Інститутом екології Карпат НАН України та Карпатським національним природним парком на тему «Проблеми збереження ландшафтного та біологічного різноманіття Українських Карпат». Семінар присвячений 10-й річниці Європейської ландшафтної конвенції та Року Біорізноманіття.

16 вересня 2010 р. відбулась навчально-наукова екскурсія через Українські Карпати за маршрутом: Львів – Сколе – Міжгір’я – Тячів – Ворохта – Чорногірський географічний стаціонар. Під час маршруту учасники ознайомились із ландшафтним різноманіттям Львівського Опілля і Прибескидського Передкарпаття, Низькогірно- і Середньогірно-Скибової (Сколівський НПП), Міжгірно-Верховинської, Високогірно-Полонинської (Синевирський НПП), Середньогірно-Полонинської, Низькогірно-Стрімчакової, Горбогірно-Улоговинної ландшафтних областей та області Високогірно-Полонинського ядра (Карпатський біосферний заповідник).

17 вересня 2010 р. Наукове засідання на Чорногірському географічному стаціонарі.

Під час дискусій учасники обмінялись думками щодо вище згаданих проблем та обговорили питання ролі стаціонарів у збереженні ландшафтного та біологічного різноманіття Українських Карпат.

Наукові екскурсії
Учасники семінару ознайомились з науковою роботою Чорногірського географічного стаціонару, яка проводиться на дослідницьких майданчиках, постах і полігонах в місцевостях давньольодовиково-акумулятивного та крутосхилого лісистих середньогір’їв. Пізніше відбулась польова екскурсія на схили Говерли і до водоспаду Гук з метою ознайомлення з ландшафтним різноманіттям крутосхилого та давньольодовикового лісистого середньогір’я Чорногори.

19 вересня 2010 р. Навчально-наукова екскурсія за маршрутом: Чорногірський географічний стаціонар – Ворохта – Яремча – Коломия – Обертин – Рогатин – Львів.
Ознайомлення з ландшафтним різноманіттям Ворохта-Путильського низькогір’я, Скибового Горганського середньогір’я і низькогір’я (Карпатський НПП), Пригорганського Передкарпаття, Прут-Дністровського межиріччя та Рогатинського Опілля.