Міжнародний науковий семінар “Стаціонарні географічні дослідження: досвід, проблеми , перспективи” (14-15 травня 2010 р.).

Розтоцький ландшафтно-геофізичний стаціонар (РЛГС) розміщений на віддалі 12 км від центру Львова у межах Розточчя; горбогірного пасма, що починається біля Львова і простягається на північний захід на 80 км по території України, продовжуючись далі в Польщі ще на 110 км.
РЛГС є єдиним у західних областях України об’єктом, на якому виконують комплекс безперервних цілодобових актинометричних і  метеорологічних вимірювань, де проведено дослідження складових радіаційного, теплового і  водного балансів, де на підставі здійсненого великомасштабного ландшафтного картографування вибрано трансект, на якому вивчають сезонну і погодну динаміку температури та відносної вологості повітря, динаміку сніго-танення, біомаси лучних та лісових ценозів, погодних станів природно територіальних комплексів та ін. Стаціонар є базою навчальних та виробничих практик студентів географів.
За результатами досліджень РЛГС виконано  3 кандидатські дисертації,  54 дипломних роботи та опубліковано більше 45-ти статей.

Мета семінару:

• підведення підсумків багаторічних наукових досліджень на географічних стаціонарах;
  • висвітлення сучасних проблем стаціонарних досліджень;
  • визначення перспектив стаціонарних географічних досліджень та організації мережі географічних стаціонарів України для цілей моніторингу природного середовища.

НАПРЯМКИ РОБОТИ СЕМІНАРУ

1. Теоретичні і методичні основи стаціонарних географічних досліджень.
  2. Досвід роботи географічних стаціонарів.
  3. Проблеми і перспективи розвитку стаціонарних досліджень.
  4. Географічні стаціонари як навчальна база.

Передбачається публікація збірки тез (до семінару) та збірки статтей (після семінару).

Оргкомітет семінару

Голова:
Богдан Котур – професор, проректор з наукової роботи Львівського національного університету імені Івана Франка;
Члени оргкомітету:
Ярослав Хомин– доцент, декан географічного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка;
Анатолій Мельник – професор, завідувач кафедри фізичної географії Львівського національного університету імені Івана Франка;
Богдан Мухадоцент кафедри фізичної географії Львівського національного університету імені Івана Франка, завідувач Розтоцького ландшафтно-геофізичного стаціонару;
Ярослав Кравчук – професор, завідувач кафедри геоморфології та палеогеографії Львівського національного університету імені Івана Франка;
Семен Кукурудзапрофесор, завідувач кафедри раціонального використання природних ресурсів і охорони природи Львівського національного університету імені Івана Франка;
Валерій Петлінпрофесор, завідувач кафедри конструктивної географії і картографії Львівського національного університету імені Івана Франка, голова ЛВ Українського географічного товариства;
Степан Познякпрофесор, завідувач кафедри ґрунтознавства і географії грунтів Львівського національного університету імені Івана Франка;
Олег Шаблійпрофесор, завідувач кафедри економічної і соціальної географії Львівського національного університету імені Івана Франка; голова Географічної комісії Наукового Товариства ім. Шевченка.

Голова робочого оргкомітету – Богдан Муха.
Секретар – Ольга Руда.
Члени робочого оргкомітету: Павло Шубер, Ірина Притула, Юрій Ліскевич, Василь Чалик, Олег Бабич, Володимир Жовнер, Світлана Багдай, Ірина Булавенко, Наталя Сах, Наталя Терлецька, Наталя Білевич, Богдан Яворський.

Програма семінару
14 травня 2010 р., м. Львів
вул. Дорошенка 41, ауд. 6

9:00–10:00   – реєстрація учасників семінару,ауд.51;
10:00–13:00 – пленарне засідання;
13:00–14:00 – обідня перерва;
14:00–18:00 – секційне засідання;
18:00–21:30  – екскурсія по м. Львову;

15 травня 2010 р., Розтоцький ландшафтно-геофізичний стаціонар ЛНУ ім. Івана Франка,
смт. Брюховичі, вул. Нова 7

10:00          – виїзд у смт. Брюховичі (на РЛГС);
11:00–13:00  – польові дискусії на РЛГС;
13:00–14:00  – обідня перерва;
14:00–17:00 – екскурсія по Розточчю;
17:00–21:00  –  дружня вечеря.

Важлива інформація
Заявку на участь у конференції просимо надсилати на адресу оргкомітету електронною або звичайною поштою чи подати особисто секретарю оргкомітету Рудій Ользі Михайлівні до25 лютого 2010 року.
Матеріали (тези, статті) і організаційний внесок надсилати на адресу оргкомітету або подати особисто секретарю до 20 березня 2010 року.
Програма конференції буде розіслана електронною поштою учасникам семінару до 20 квітня 2010 року.

ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ВНЕСОК

1. За участь у семінарі – 50 гривень (у суму оргвнеску входить вартість екскурсій, переїзд у смт. Брюховичі (РЛГС), публікація збірника тез та роздаткові матеріали)

Публікація матеріалів – 15 гривень за сторінку.

АДРЕСИ ОРГКОМІТЕТУ
Поштова: Руда Ольга Михайлівна,