«Жива історія» козацтва у стінах Франкового Університету

12.05.2023 | 19:18

11 травня 2023 року в Актовій залі факультету культури і мистецтва ЛНУ (вул. Фредра, 1) відбулася лекція-презентація учасників Товариства військово-історичної реконструкції «Печерська сотня Опанаса Предримирського Київського реєстрового козацького полку Війська гетьмана Богдана Хмельницького» Дмитра Каднічанського (доцент кафедри туризму географічного факультету), Тараса Тимчака, Олега Каднічанського та Богдана Каднічанського на тему «Комплекс озброєння та спорядження козака-реєстровця війська гетьмана Богдана Хмельницького», присвячена 375-ій річниці обрання Богдана Хмельницького гетьманом Війська Запорозького та світлій пам’яті учасника ТВІР «Печерська сотня», студента географічного факультету, старшого матроса ССО ЗСУ Дмитра Пащука (пластове псевдо «Гармаш», позивний «Француз»), який загинув під час виконання бойового завдання поблизу Херсона 12 березня 2023 року.

У заході взяли участь учні середньої загальноосвітньої школи № 62 міста Львова, студенти й працівники Львівського університету, а також усі охочі львів’яни.

З привітальним словом виступив Проректор з науково-педагогічної роботи та соціальних питань і розвитку, доктор історичних наук Володимир Михайлович Качмар.

Відомі львівські історики, директор Львівської обласної універсальної наукової бібліотеки Іван Іванович Сварник та доктор історичних наук, професор Андрій Євгенович Заяць розповіли цікаві факти про життя та діяльність гетьмана Богдана Хмельницького.

Доцент кафедри туризму Дмитро Каднічанський розповів про життєвий шлях студента кафедри, старшого матроса ССО ЗСУ Дмитра Пащука.

Згодом завдяки учасникам  ТВІР «Печерська сотня»  глядачі поринули у живу історію козацтва. Дмитро Каднічанський з колегами презентував традиційний одяг козаків і козацьке озброєння, розповів про спосіб життя козаків та їхні звички.

На зустрічі були присутні  представники сучасних козацьких організацій, зокрема, Голова Львівської обласної координаційної козацької ради Василь Ільків та Головний отаман Львівського обласного козацького товариства ВГО «Українське Реєстрове Козацтво» Роман Колодій, які вручили Грамоти ЛОККР учасникам зустрічі, зокрема декану географічного факультету доценту Володимиру Івановичу Біланюку за вагомий внесок у патріотичне виховання студентської молоді.

Головний отаман Роман Колодій нагородив доцента кафедри туризму Дмитра Анатолійовича Каднічанського відзнакою ЛОКТ ВГО «Українське Реєстрове Козацтво» «Орденом Богдана Хмельницького» за вагомий внесок у відродження духовних і патріотичних традицій українського козацтва.

Фото Пресцентру ЛНУ ім. І. Франка.