Завідувач кафедри туризму Марта Мальська стала почесним гостем 12-го міжнародного економічного форуму Європа-Україна

28.01.2019 | 13:51

Професор кафедри туризму, д.е.н. Мальська М.П. стала почесним гостем та модератором панельної дискусії «Tourism and the economic development of cities and regions. What is needed to achieve success?» («Туризм та економічний розвиток міст та регіонів.  Що потрібно для того, щоб досягти успіху?»), яка пройшла у рамках 4-го розділу форуму «Society and Reforms» («Суспільство і реформи»). Даний розділ входив у програму 12-го міжнародного економічного форуму Європа-Україна, (12thEurope-UkraineForum), який відбувся 24-25 січня 2019 р. у м. Жешув (Республіка Польща). Основною темою форуму стали обговорення  продовження реформ та модернізації України в ситуації можливих змін на вершині політичної влади в Києві в результаті президентських та парламентських виборів, призначених на 2019 рік. «Ukraine After 2019. A Change or a Continuation?» («Україна після 2019 року. Зміни або продовження?»). За 2 дні роботи 12-й форум зібрав понад 800 учасників з Польщі, України та інших країн Східного партнерства, ЄС та США, включаючи членів уряду, політиків, бізнесменів, регіональних чиновників, представників міжнародних організацій та аналітичних центрів. Було проведено 30 дискусійних панелей про економіку, політику та суспільство, 10 регіональних та галузевих презентацій.

Форум «Європа-Україна», заснований у 2007 році, є одним з ключових подій, підготовлених Фондом «Інститут східних досліджень». Війна на сході України продовжується, Крим і частина Донецької та Луганської областей залишаються окупованими. Оцінка прогресу соціально-економічної політики, що реалізується існуючими органами влади, теж залишається неоднозначною. Незважаючи на кризу, спостерігаються явні ознаки поліпшення економічної ситуації. Економічне та політичне співробітництво з країнами Заходу також має бути відновлено. Однак наслідки реформ недостатньо висвітлюються, а поглиблення політичних розколів, нестабільність економіки та поширене дефіцит ресурсів викликають зростаюче невдоволення в суспільстві. Тому в 2019 році залишається надзвичайно важливим питання щодо того, чим буде  політика обраних органів влади в результаті виборів,чи зможе Україна скористатися можливостями, які надає співпраця з країнами Європейського Союзу та НАТО, які наступні кроки повинні зробити Київ та його західні партнери для забезпечення подальшого розвитку країни та інтеграції з європейськими та євроатлантичними структурами.