Відбулася Х-та Польова літня школа-семінар гірського ландшафтознавства “Дослідження літніх станів гірських ландшафтів”

15.08.2016 | 12:15

З 1 по 7 серпня 2016 р. на Чорногірському географічному стаціонарі (смт. Ворохта, Івано-Франківська обл.) відбулась Х –та польова літня школа-семінар гірського ландшафтознавства «Дослідження станів гірських ландшафтів», організована кафедрою фізичної географії ЛНУ ім. І.Франка при підтримці Карпатського національного природного парку. У школі-семінарі взяло участь більше 20-ти географів із Львівського національного університету імені Івана Франка, Інституту географії НАН України, Київського національного університету імені Т.Шевченка, Вінницького державного педагогічного університету імені М.Коцюбинського, Верховинського музею «Гуцульщина», НПП «Гуцульщина» (м. Косів) та Державного природознавчого музею НАН України.

В ході проведення «Школи-семінару» відбулись наукові доповіді, їх обговорення і дискусії протягом двох днів. Тематика доповідей охоплювала проблематику 1) структури, стану та функціонування природних територіальних комплексів і 2) ландшафтних особливостей різних регіонів Українських Карпат. Після участі в обговоренні доповідей відбувались дискусії в ландшафтних комплексах околиць Чорногірського географічного стаціонару. В вечірній час учасники школи-семінару мали змогу проглянути цікаві презентації із раритетними фото Чорногори.

Другою частиною роботи «Школи-семінару» був експедиційний маршрут «С. Кваси – високогірний біологічний стаціонар ЛНУ ім. І.Франка – г. Петросг.Говерла – Чорногірський географічний стаціонар ЛНУ ім. І.Франка». В ході цього маршруту учасники школи ознайомились із науковою і навчальною роботою високогірного біологічного стаціонару, досліджували особливості грунтового покриву, сформованого на екзотичних для Чорногори виходах юрського флішу, а також питання ландшафтної ярусності гір.

По приході на Чорногірський стаціонар учасники школи-семінару були нагороджені «Сертифікатами», що посвідчували їх участь у ній. Заслухані доповіді і презентації учасників школи будуть оформлені у наукові статті і опубліковані у 3-тьому томі періодичного видання «Проблеми гірського ландшафтознавства».