Стартувала закордонна навчальна практика студентів географічного факультету в Ойцовсьому національному парку

12.07.2017 | 16:34

Студенти І-го курсу географічного факультету напряму «Туризм» розпочали традиційну навчальну практику в Ойцовському національному парку (Малопольське воєводство, Республіка Польща). Ойцовський національний парк створений 14 січня 1956 р. і є найменшим за площею національним парком Польщі (лише 2145,62 га, а площа його охоронної зони – 6777 га). Парк розташований у мальовничій долині річки Пронднік і є справжньою перлиною поблизу відомого туристичного центру – міста Кракова. На його території гармонійно поєднуються природні та історико-культурні цінності – багатий спектр скельних і карстових утворень, видове багатство флори і фауни, історико-культурні пам’ятки і традиційна сільська забудова. Усе це створює фантастично привабливу місцевість з сучасною туристично-освітньою інфраструктурою, доступну для відвідування цілорічно.

Це вже дев’ятнадцята щорічна закордонна навчальна практика студентів географічного факультету в Ойцовському національному парку – одному із найкрасивіших і найпопулярніших серед відвідувачів парків Польщі поблизу великого туристичного центру – міста Кракова (входить до списку ЮНЕСКО). Практика триватиме 10 днів і має дуже насичену програму: студенти ознайомляться з численними туристичними атракціями Ойцовського національного парку (печери Локєтка і Темна, долина річки Пронднік, знамениті скельні комплекси, Капличка на воді тощо) та його інфраструктурою, історико-культурними атракціями міста Кракова та всесвітньо відому копальню солі Вєлічка, здійснять подорож до Татранскього національного парку (курортна місцевість Закопане, найвищі озера Татр – Морське Око і Чорний став), відвідають знамениті старовинні замки Краківсько-Ченстоховської височини та багато інших цікавих об’єктів.

Під час цієї навальної практики студенти досліджують туристичний рух в Ойцовському національному парку, а результати цих досліджень передають в адміністрацію парку для подальшого використання у роботі. Така практика дає змогу студентам напряму «Туризм» здобути неоціненний досвід у багатьох аспектах – планування та забезпечення туристичної інфраструктури і туристичного руху на природоохоронних територіях, управління природними та історико-культурними туристичними об’єктами і комплексами, функціонування курортних і туристичних місцевостей, здійснення маркетингових досліджень туристичного руху тощо.

Практика студентів географічного факультету в Ойцовському національному парку відбувається згідно Угоди про співробітництво між Львівським національним університетом імені Івана Франка та Ойцовським національним парком (Малопольське воєводство) на 2017-2022 роки, підписаної 04 квітня 2017 року.