Посвячення пам’ятної таблиці визначному географу Юрію Полянському

01.11.2019 | 14:30

30 жовтня 2019 р. на географічному факультеті ЛНУ імені Івана Франка відбулося посвячення пам’ятної таблиці визначному українському й аргентинському географу, геологу та археологу професорові Юрію Полянському (1892–1975). З цієї нагоди подяку Ректорові Університету проф. Володимиру Мельнику надіслала Посол Аргентинської Республіки в Україні п. Елена Летісія Мікусінські та запевнила (листом) у готовності Посольства надалі підтримувати ініціативи та проєкти, спрямовані на укріплення відносин у галузі освіти та культури між Україною та Аргентиною. Таблицю освятили о. Тарас (м. Львів) та о. Ярослав із рідного для Ю. Полянського села Жовтанці. У церемонії взяла участь онука професора – п. Христина Полянська (м. Нью-Йорк, США), яка розповіла про дідуся як людину, педагога, дослідника, патріота, громадського діяча та гуманіста. Вона оголосила про створення стипендіального фонду імені проф. Юрія Полянського.

На посвяті виступили проректор Володимир Качмар, заступник декана факультету Євген Тиханович, заступник голови Наукового товариства імені Шевченка проф. Роман Пляцко, завідувач кафедри археології проф. Наталія Білас, завідувач кафедри фізичної географії проф. Анатолій Мельник, завідувач кафедри економічної і соціальної географії проф. Олег Шаблій, також учень жовтанецької школи Роман Вихопень та інші. У церемонії взяли участь студенти, аспіранти і працівники географічного та інших факультетів Університету, члени НТШ, учні-слухачі Малої академії наук, учасники скаутської організації «Пласт». Проводив захід професор кафедри геоморфології та палеогеографії Ярослав Кравчук.