Польовий науковий семінар кафедри фізичної географії

11.06.2019 | 15:53

У вівторок, 4 червня,  відбувся польовий науковий семінар кафедри фізичної географії, в якому взяли участь проф. Анатолій Мельник, доц. Володимир Шушняк, асист. Олеся Буряник, зав. лаб. Галина Савка та аспірант Богдан Іванович.
Учасники семінару оглянули цікаві природні територіальні комплекси і об’єкти та обговорили актуальні фізико-географічні проблеми Львівського Розточчя по маршруту: Львівський залізничний вокал – Голосківський потік – Голосківське озеро, що зникає – З’явленська гора – смт Брюховичі – с. Воля Гомулецька – потік Гомулець – джерело «Плакучий камінь» – смт. Брюховичі – с. Бірки – кар’єр в долині р. Млинівки – Ясниський кар’єр – с. Зелів – Кожицька гряда – останець в с. Жорниська – с. Карачинів – с. Солуки – Ландшафтний заказник «Торфовище Білогорща» – Залізничний вокзал. Під час польового наукового семінару обговорювалися питання:
– критеріїв встановлення меж Львівського Розточчя;
– історії розвитку та освоєння природних територіальних комплексів
Львівського Розточчя і прилеглих територій.
– морфологічної структури Львівського Розточчя та суміжних ландшафтів;
– критеріїв виділення морфологічних одиниць ландшафтів у межах Львівського Розточчя;
– геологічної будови та вертикальної структури літогенної основи ландшафту;
– генези та морфології рельєфу;
– деградації та можливості ревіталізації Голосківського озера, інших водойм та водотоків в околицях Львова;
– особливостей та умов формування джерел на Розточчі;
– охорони та збереження унікальних об’єктів – пам’ятки природи «Плакучий камінь» та ландшафтного заказника «Торфовище Білогорща».