Історичні постаті: Архип Данилюк – етнограф, творець музею під відкритим небом «Шевченківський гай»

13.03.2022 | 16:08

Сьогодні, 13 березня – день народження відомого українського етнографа та географа-краєзнавця Архипа Григоровича Данилюка, який передчасно пішов з життя на початку 2008 року.
Архип Данилюк – це не лише автор сотень етнографічних публікацій, насамперед оригінальних монографій про традиційне українське будівництво, які визнані в усьому світі, але і безпосередній творець музею під відкритим небом «Шевченківський гай», який і очолював тривалий час. Збереження пам’яток традиційної української культури і української самобутності загалом стало сенсом його життя.
Великою повагою користувався Архип Григорович і серед викладачів та студентів географічного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка, де він працював на посаді доцента.
Шановний Архипе Григоровичу, географи нашого університету завжди пам’ятатимуть Вас як яскраву особистість, прекрасну людину й українського патріота.