Шана Героєві Небесної Сотні, Героєві України, студентові географічного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка Ігореві Костенку

31.12.2021 | 13:04

31 грудня 2021 року академічна спільнота Львівського національного університету імені Івана Франка віддала шану Героєві Небесної Сотні, Героєві України, студентові географічного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка Ігореві Костенку.

Ігор Костенко трагічно загинув 20 лютого 2014 року під час протистояння у центрі Києва. Його тіло знайшли біля Жовтневого палацу на вулиці Інститутській. Сьогодні Ігореві Костенку мало б виповнитися 30 років.

Розпочався захід із покладання квітів до пам’ятника Патріотові України, у якому взяли участь сестра Героя Інна Костенко, побратими, представники адміністрації, студенти та працівники Університету.
У виконанні Народної чоловічої хорової капели «Прометей» пролунала композиція «За Україну, за її волю». Надалі відбулася поминальна панахида, під час якої спільною молитвою присутні вшанували пам’ять Героя України.

«Сьогодні ми відзначаємо 30-річчя від дня народження Ігоря Костенка. Це могла б бути гарна дата, якби не трагічні події, які відбулися. Сьогодні ми згадуємо Ігоря Костенка таким, яким він був і яким назавжди залишиться – добрим, веселим, наполегливим і завжди активним»,  – зазначив заступник декана географічного факультету Євген Тиханович, звертаючись до присутніх. Євген Євгенійович подякував усім за вшанування постаті Ігоря Костенка та участь у заході.

Опісля Народна чоловіча хорова капела «Прометей» майстерно виконала маловідому колядку «На Вкраїні дзвонять дзвони» (музика керівника капели Віталія Чмиря).

До учасників заходу також звернувся проректор з науково-педагогічної роботи та соціальних питань і розвитку Володимир Качмар.

«Ігор дуже любив Україну, любив історію, любив свій край, тому трагічні події, які відбулися у 2013-2014 роках не змогли залишити Його байдужим – Він був одним із перших студентів Університету, які поїхали на Майдан. Він віддав своє життя за наші Незалежність, Гідність та Свободу, тому ми повинні зробити певні висновки з цього. Пам’ятаймо, що Ігор та інші молоді хлопці, які віддали свої життя за вільну Україну, сподіваються від нас підтримки –  щоб ми не сумнівалися у державі, яку будуємо»,  – зауважив проректор.

Завершився захід спільним виконанням Гімну України.