Екскурсія викладачів кафедри економічної і соціальної географії і студентів до м. Дрогобич та с. Нагуєвичі – батьківщини Івана Франка

27.09.2022 | 13:25

24 вересня 2022 р. відбулась екскурсія викладачів кафедри економічної і соціальної географії і студентів першого і й третього курсів до міста Дрогобич та с. Нагуєвичі – батьківщини Івана Франка.
Учасники були раді вітати студентів першого курсу із початком навчання за новою освітньою програмою “Економічна і соціальна географія “.

Екскурсанти відвідали:

•  експозиції батьківської хати та літературного музею, присвяченого Іванові Франкові, у с. Нагуєвичі Дрогобицького району;
  • центральну частину міста Дрогобича;
  • пам’ятні місця, позв’ язані із життям і творчістю Івана Франка, Бруно Шульца, розмовляли про значення постаті Юрія Котермака-Дрогобича;
  • музей “Дрогобиччина” із експозиціями європейських та українських митців XVII-XX ст., також присвячених життю і діяльності Бруно Шульца – всесвітньо відомого письменника і художника, що уже життя прожив у Дрогобичі, також чудову виставку робіт сучасних українських художників, родом із різних куточків України, що присвятили свої роботи сьогоденним подіям і героям;
  • пам’ятки-шедеври національного значення та світової спадщини ЮНЕСКО – церкви Воздвиження Чесного Хреста XVI ст. та Св. Юрія XVlІ ст.

Унікальний екскурсійний супровід здійснили викладачі кафедри економічної і соціальної географії Мирослава Влах, Ірина Гудзеляк, Ярослав Івах, Ольга Мамчур та асп. Юрій Борсук.

Метою екскурсійної подорожі було дослідити і проаналізувати особливі географічні чинники розвитку міста Дрогобича й Дрогобиччини, розвиток агломерацій – Львівської і Дрогобицької, природно- та історико- географічні умови регіону, історію заселення, промисловий розвиток міста, архітектурні особливості та історико-культурну спадщину, і звісно – діяльність видатних постатей міста Івана Франка, Юрія Котермака та Бруно Шульца.