Еколого-пізнавальна поїздка студентів-географів

15.10.2019 | 13:39

11-13 жовтня 2019 р. в рамках відзначення Дня університету відбулась еколого-пізнавальна поїздка студентів-географів у НПП “Синевир” та реабілітаційний центр бурого ведмедя на Закарпатті. Під керівництвом завідувача кафедри РВПР і ОП Рожка І. М. та за активної участі доцентів Койнової І.Б., Брусака В.П., Поточняк О. П., асистента Кобельки М. В., зав. лабораторії “Екологічної експертизи” Святослава Зюзіна у поїздці взяли участь активісти екологічного гуртка, гуртка геоморфологів та палеогеографів усіх курсів. Підтримали ініціативу географів та долучились до поїздки студенти кафедри екології біологічного факультету під керівництвом ас. Драча Ю.А.
Погода сприяла виконанню усіх планів. Відвідали:
– гідрологічну пам’ятку природи місцевого значення водоспад Шипіт на північних схилах гірського масиву Полонина Боржава. Загальна висота п’яти каскадів водоспаду – близько 15 м;
– високогірне озеро Синевир, найбільше озеро Українських Карпат, що входить до складу Національного природного парку «Синевир». Розташоване на висоті 989 м , площа близько 6 га, максимальна глибина 25 м. Народна назва озера – Морське Око, через невеликий острівець посередині;
– музей в Колочаві «Старе село». На його території відтворено село стародавньої Верховини із колочавських експонатів, які ознайомлюють із 300-річною історією побуту місцевих жителів. У скансені представлені пам’ятки культури різних часів та різних верств населення як за соціальним статусом (бідняки, середняки), так і за видом діяльності (вівчарі, лісоруби, мірошники, швеці). Найбільші враження були від відвідання криївки воїнів УПА;
– реабілітаційний центр бурого ведмедя, для тварин, які зазнали жорстокого поводження людей, потерпілих від стихійного лиха, конфіскованих тварин, що утримувались у невідповідних умовах, ведмедів, яких нелегально пробували вивезти за кордон. У центрі створені умови максимально наближені до природних, де тварини «згадують» інстинкти і повертаються до «ведмежого» життя;
– Вільшанське водосховище на річці Теребля, створене у 1955 р. для роботи Теребле-Ріцької ГЕС. Довжина водосховища понад 10 км, площа близько 80 га, максимальна глибина 8 м. Об’єм води – до 24 млн. м³. Висота греблі 46 м.

«Бабине літо» та гарна компанія дозволяли насолоджуватись різнобарвними осінніми краєвидами, туманними карпатськими світанками, але вершиною емоцій стало гастрономічне задоволення. Традиційну закарпатську страву – бограч – викладачі приготували на вогні, у великому казані. Частування на дружній вечері завершилось співами українських пісень під супровід гітари.
Організатори вдячні усім учасникам поїздки за активність, дисципліну та гарний настрій.
Запрошуємо до наступних екологічних акцій чи пізнавальних поїздок.
Бо подорожі у хорошій компанії живлять знаннями та позитивною енергією.