Екологічна акція «Збережи первоцвіти»

01.03.2016 | 11:49

Учасники екогуртка географічного факультету провели вже традиційну весняну акоосвітню акцію “Збережи первоцвіти”. Студенти підготували і провели 1 березня 2016 р. флешмоб, проводили роз’яснювальні бесіди, роздавали листівки. На екодошці поблизу кафедри раціонального використання природних ресурсів і охорони природи з’явилась інформація про шкоду, яка завдається природі у зв’язку із знищенням первоцвітів.

За даними Всесвітнього фонду охорони дикої природи (WWF), незаконна торгівля об’єктами дикої флори та фауни посідає третє за прибутковістю місце після торгівлі наркотиками і зброєю. Масова торгівля об’єктами дикої природи призводить до їх зникнення у природних місцезростаннях.

Законодавством України встановлена відповідальність не тільки за незаконне зривання, але й продаж первоцвітів,  адже вони занесені до Червоної книги.

Кілька гривень за букет первоцвітів – так оцінюють продавці квітку з Червоної книги. Покупці не усвідомлюють, що придбавши первоцвіти, стають учасниками злочину перед природою. Загалом щороку в Україні реалізують близько 20 мільйонів пролісків, крокусів, шафранів та інших унікальних рослин.

Зірвані первоцвіти живуть зовсім недовго, отже Ви даруєте помираючі квіти. Букетик первоцвітів спочатку принесе лише ілюзію радості, а пізніше  – розчарування і смуток, коли квіти почнуть швидко в’янути.

Метою акції “Збережи первоцвіти!” є формування активної позиції щодо збереження довкілля та виховання особистої відповідальності за збереження первоцвітів. Для того, щоб захистити первоцвіти від знищення, варто не лише не зривати їх, а й НЕ КУПУВАТИ.

Зверніть увагу! Якщо Ви бачите вже зірвані квіти у продажу, це не означає, що зло вже звершилося без Вас. Лише не купляючи квіти сьогодні і лишаючи роздрібних торгівців у збитках, ми можемо примусити систему торгівлі первоцвітами зупинитись.  Адже замість кожного проданого букетика торговці зриватимуть нові квіти. Тому дуже важливо розірвати це коло винищення. Саме Ваша позиція може стати ключовою!

Символом проекту “Збережи первоцвіти!” є підсніжники, виготовлені власноруч. Їх можна виготовити з ниток, паперу, бісеру, вишити, намалювати на CD-дисках. Їх можна носити як прикраси, використовувати як закладки в щоденниках, книгах, підручниках, як брелки для ключів, до мобільних телефонів… Краще сфотографуйте первоцвіти в лісі, чи зробіть селфі!  Адже зірвані квіти – це варварство, а зроблені своїми руками чи сфотографовані – мистецтво…

Активісти звертаються до всіх небайдужих: СВІДОМО ВІДМОВТЕСЯ ВІД КУПІВЛІ та дарунків ПЕРВОЦВІТІВ! Майбутне – у наших руках. Зроби сам і навчи інших!