30 жовтня 2019 р. відбулися урочистості з нагоди відкриття пам”ятної дошки видатному географу Юрію Полянському

30.10.2019 | 13:29

У дворику факультету зібралися викладачі, студенти, школярі Жовтанецької ЗОСШ, де народився і навчався географ, а також його внучка, Cristina Polanski, яка приїхала із Нью-Йорка. Вона засновує стипендію Юрія Полянського для школярів, які хотіли б стати географами, і відкрита для усіх бажаючих співпрацювати. Вітальне слово мав професор кафедри геоморфології і палеогеографії Я.Кравчук і Христина Полянська. Виступили також проректор В. Качмар, заст.декана Є.Тиханович, проф. А. Богуцький, проф. А. Мельник, проф.О.Шаблій, який власне й організував цей культурно-освітній захід. Коротко про Полянського те, що немає у Вікіпедії: Ю.Полянський (1892-1975) – не тільки геолог, географ, археолог, але ще й палеогеограф. Він був першим, хто досліджував палеолітичні стоянки заходу України, як кажуть, дослідження палеоліту почалось із Полянського. Єдина праця з геоморфології, яка вийшла в Україні – це “Подільські етюди, тераси і морфологія Галицького Поділля над Дністром” (1929). Кандидатську дисертацію про нього написала с. н. с. кафедри О. Томенюк. Полянський виїхав після 2 світової війни до Аргентини, де займався там розвідкою корисних копалин. Як говорила п. Христина, у свої 75 років скакав в гори на коні і його оточували 10-20 аспірантів, студентів, для яких проводив навчальні виїзди ” в поле”.
Ось чого і нам всім вона бажає.