28 червня 2023 року відійшов у вічність Заслужений професор Львівського національного університету імені Івана Франка Ярослав Софронович Кравчук

28.06.2023 | 15:11

Сьогодні, 28.06.2023 р., на 86-му році життя у вічність відійшов Заслужений професор Львівського національного університету імені Івана Франка Ярослав Софронович Кравчук – відомий український дослідник-геоморфолог, видатний карпатознавець, багаторічний декан географічного факультету (1984–2002 рр.).
За цей період географічний факультет істотно розширився, було створено 6 нових кафедр.

Ярослав Кравчук близько 40 років завідував кафедрою геоморфології і палеогеографії, сформував наукову школу «Інженерної, екологічної та регіональної геоморфології» та значно розширив напрями наукових досліджень.
Під його керівництвом підготовлено 12 кандидатів наук. Автор і співавтор 21 монографії, 4-х навчальних посібників та понад 300 наукових статей.

Ярославу Кравчуку присвоєно почесне звання «Заслужений працівник освіти України» (2009).
За вагомий внесок у міжнародну наукову співпрацю з Університетом Марії Кюрі-Склодовської нагороджений медаллю Президента міста Любліна (2004).
Ярослав Кравчук – справжній патріот України, непересічна Особистість, Учитель, Порадник, «Золотий фонд нації». Його безцінні якості – людяність, щирість, відкритість і толерантність назавжди залишаться у нашій пам’яті.
Географічний факультет, кафедра геоморфології і палеографії висловлюють щирі співчуття Родині і близьким.

Нехай з Богом спочиває! Вічна пам’ять!

Парастас і чин похорону відбудеться завтра, 29.06.2023 р., о 10.00 год. у церкві Різдва Пресвятої Богородиці у с. Сокільники по вул. Успенська, 2 (біля «Озера на Садовій»).